Önceki / Bütün Raporlar
2014, 32. hafta / 8-14.8.2014 vizyon raporu

2014, 32. hafta / 8-14.8.2014 vizyon raporu

Lucy ilk haftada sattığı 200 binin üzerindeki biletle zirvede. İlk onda yalnızca bir yerli film var. Zirve Amerikan stüdyolarının...

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Paramount, Walt Disney, Fox, Sony, Warner Bros. ve Universal'in gişe hakimiyeti sürüyor. Bu hafta ilk beş sıra bu stüdyoların olurken listeye altıncı sıradan girebilen yerli film Muska toplam bilet satışı sayısına da 100 bin sınırını geçirmeyi başardı. Filmin dağıtımcısının ilk filmi olan Muska, Roll Caption'a iyi bir başlangıç hediye etti. Tiglon ile dağıtım macerasına başlayan İksir adlı yerli animasyon film on dördüncü gösterim hafatsından itibaren Roll Caption ile sinema dağıtımlarına devam etme kararı aldı. Önümüzdeki hafta onuncu haftasına başlayacak olan Kış Uykusu 300 bin sınırını zorluyor. Özen Film'le yola çıkan yerli film Ceza ise ilk gösterim haftasında 1o bin den fazla bilet satışı gerçekleştirdi. Medyavizyon'un yeni yabancı animasyonu Minuscule, bir önceki (Cesur Zebra) kadar olmasa da ilk gösterim haftasında gerçekleştirdiği 19 bin bilet satışı ile yedinci sıraya yerleşti.

UIP Türkiye bu hafta oluşan ve 6,5 milyonu aşan bilet satış hasılatının yüzde %66'sına sahip. Türkiye genelinde faaliyetini sürdüren 2 binden fazla sinema salonunun yüzde %36'sına da UIP Türkiye, film dağıtımı gerçekleştirdi...

Bu hafta sinemalarda 131 yerli yabancı, birbirinden farklı film gösterildi. 131 filmden 29'u Türkiye yapımı, 5'i de ilk kez vizyon gören filmler olarak göze çarptı. Bu beş film listenin ilk 23 basamağında kendisine yer buldu.

(detaylı, tam ve bağımsız gişe bilet satışı ve hasılat verileri için ANTRAKT PRO'ya üye olun ya da boxoffice@antraktsinema.com'da sinema profesyonelleri için Antrakt'ın yirmi dört yıldır sektör yararına hazırladığı raporları talep edin)

Toplam gösterilen film sayısı: 131(+)
Toplam satılan bilet: 608.545(+)
Toplam elde edilen hasılat: 6.516.089,74 TL.(+)

Gösterilen yerli film sayısı: 29(+)
Yerli filmlere satılan bilet: 69.721(-)
Yerli filmlerden elde edilen hasılat: 561.250,44 TL.(-)

Yabancı filmlere satılan bilet: 538.824(+) 
Yabancı filmlerden elde edilen hasılat: 5.954.839,30 TL.(+)

İlk kez vizyon gören film sayısı: 5(+)
Yeni vizyonların toplam bilet satış sayısı: 274.901(-)

Bu haftanın en fazla bilet satılan filmi: Lucy (219.017)(+)
Bu haftanın en az bilet satılan filmi: Aşkım Benim (1)(-)

En yüksek bilet fiyatına sahip film: Karışık Aile (14,75 TL.)(-)
En düşük bilet fiyatına sahip film: Kemerleriniz Bağlayın (2,98 TL.)(-)

Verilerin yanındaki parantez içerisindeki işaretler bir önceki hafta ile son haftanın verilerini artış ve azalış yönünden tanımlamaktadır. Haftalık verilerde ve sitemizin yorumlarında verilerin daha sonra kontrol edilip düzenlenmesinden ötürü değişiklikler olabilir. Bilet fiyatlarında ön gösterim ve özel gösterimler dikkate alınmaz... Özel gösterim ya da ön gösterim adı altında vizyon tarihinden önce gösterilen ve listede yeralan filmlerin bilgileri dğerlendirme dışı tutulmaktadır. 
(detaylı, tam ve bağımsız gişe bilet satışı ve hasılat verileri için ANTRAKT PRO'ya üye olun ya da boxoffice@antraktsinema.com'da sinema profesyonelleri için Antrakt'ın yirmi dört yıldır sektör yararına hazırladığı raporları talep edin)

 

 

Önceki / Bütün Raporlar

 

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Sinemalar ve Seanslar | Box Office Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır