Gelecek Program

 
 
Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw
Fast & Furious: Hobbs & Shaw

Luke Hobbs

Luke Hobbs, ABD Diplomatik Güvenlik Hizmeti (DSS) için çalışan üst düzey bir ajandır.  Katı ahlak ilkeleri olan sadık bir kanun adamı olmasına rağmen dünyayı kurtarmak için ne gerekiyorsa yapacaktır. Gezegenin en iyi iz sürücüsü olarak bilinen Hobbs Hızlı ve Öfkeli serisine Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu’nda, kanun kaçakları Dom Toretto (Vin Diesel) ve Brian O’ Conner’ı (Paul Walker) adalete teslim etmek için gelmiştir. Hobbs, her ne pahasına olursa olsun doğru olanı yapma güdüsü olan bir adamdır. Parayla ya da güçle hareket etmez. Ama o kötü adamların (ve kadınların) dünya düzenini zehirlediği inancıyla hareket eder. Panzehir de kendisidir. Serimiz süresince Hobbs’un, Dom ve ailesiyle arası yumuşamış ve aralarında bir arkadaşlık gelişmiştir. Hızlı ve Öfkeli 8’de Berlin’deki bir gizli operasyon sırasında Dom, Hobbs’un güvenine ihanet edince o bağ yıkılmıştır. Hobbs, kendisini ABD Hükümeti tarafından terk edilmiş ve kendisini öldürmeye teşebbüs etmiş ama kendisinin parmaklılar ardına gönderdiği Deckard Shaw (Jason Statham) adlı kişiyle aynı yüksek güvenlikli hapishanede mahkum edilmiş bulur. Küçük kızına bağlı bir baba olan Hobbs, artık eskiden olduğu gibi kurallara bağlı olmayabilir ama hala kötü adamı yakalamaya kararlıdır. Ve adamını her zaman yakalar.

Deckard Shaw

Deckard Shaw, eski bir askeri üst düzey ajanıdır. Seriye Hızlı ve Öfkeli 6’nın sonunda girmiş, 2015 yılındaki Hızlı ve Öfkeli 7’de intikam almaya kararlı bir şekilde tam güçle yer almıştır. Shaw, küçük erkek kardeşi, alçak bir paralı asker olan Owen’ın (Luke Evans) o zaman şüpheli olan ölümünden Dom Toretto (Vin Diesel ile ekibini sorumlu tutmuştur ve Hızlı ve Öfkeli 7’de sistemli bir şekilde peşlerine düşmüştür. Han’ı (Sung Kang) Tokyo’da öldürdükten sonra Dom’un Los Angeles’taki aile evini havaya uçurmuş ve Hobbs’a (Dwayne Johnson) suikast yapmaya teşebbüs etmiştir. Shaw, kendi güçlü ailevi ahlak kurallarıyla çalışan ölümcül bir düşmandır. Ama sonunda istemeyerek de olsa avına bir saygı besler. Hobbs’un Shaw’u hapse göndermesinden sonra Shaw, cezasını sadece en kötülerin mahkum edildiği gizli bir tesiste çeker. Ama Hızlı ve Öfkeli 8’de süper yüksek güvenlikli cezaevine Hobbs’un gelişinden sonra Shaw’un cezası biraz daha tahammül edilebilir bir hal almıştır. Nihayet dalaşmaya değer bir düşmanı olmuştur.

Hobbs ve Shaw’un ilişkisi hakkında

Hobbs, sadık bir kanun adamıdır. Shaw ise kanunsuz bir kaçaktır. Shaw, Hobbs’a suikast yapmaya kalkışmıştır. Hobbs, Shaw’u hapse göndermiştir. Hobbs Amerikalı, Shaw ise İngiliz’dir. Görünürde bu iki adam hiçbir ortak noktası olmayan birbirine tamamen zıt iki kişidir. Ama ikisi de onları karşı karşıya getirse de kendi katı ahlak kurallarıyla çalışır ve ikisi de bunu kabul etmeleri başlarına bela açacak bile olsa birbirlerine saygı duyarlar. İkisi de sözel ya da fiziksel bir yüzleşmeden kaçmaz. Shaw’un Hızlı ve Öfkeli 7’de Hobbs’u öldürme teşebbüsünden beri ikili birbirleriyle ileri geri konuşmuş ve birbirlerini öldürmeye çalışırken birbirlerine şiddet göstermişlerdir. Hapis içinde ve dışındaki sözlü iğnelemeleri sonunda Hızlı ve Öfkeli 8’de hapishane içinde hiçbir engel tanımayan kavgalara dönüşmüştür. Birbirlerinden hoşlanmıyor ve birbirlerine güvenmiyor olabilirler ama Hızlı ve Öfkeli, Hobbs ve Shaw’ı sunar. Bu ezeli düşmanların insanlığı sonsuza dek değiştirebilecek biyolojik, sinsi bir tehdidi durdurmak için birlikte çalışmaktan başka seçenekleri yoktur. Zorlama yok.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı :
Tarz * :
Süre :
Ülke :
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim :
Senaryo :
Müzik :
Görüntü Yönetimi :
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular :
Yapımcı Firma :
İthalatçı Firma : UIP Turkey
İşletmeci Firma : UIP Turkey
Düşünülen Kopya Sayısı : 400
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : 02.08.2019
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır