Gelecek Program

 

 
Hotel Mumbai
Hotel Mumbai

26 Kasım 2008'de, Mumbai kentinin farklı noktalarında başlayan ve dünyaca ünlü Taj Hotel'de sonlanan terör eylemleri tüm dünyanın gündemini değiştirmişti. Hindistan'ın en önemli sembollerinden biri olan ve 1903 yılından bu yana hizmet veren beş yıldızlı otel, ülke için kültürel zenginliklerin, çeşitliliğin anıtı olarak görülüyor. Hindistan'ın kalbi olarak kabul gören Mumbai Oteli finans merkezi ve Bollywood'un evi olarak da biliniyor. Pakistan cihatçılarının planladıkları saldırıların üssü olarak seçilmesi bu yüzden bir tesadüf değil. Hindistan'ın en kalabalık kentini kaosa dönüştüren ve üç gün süren eylemleri konu alan filmin yönetmeni ise Anthony Maras. Otelde konaklayanlarla birlikte çalışanları da tehdit altına alan teröristler, 500'den fazla insanı rehin alarak 200'ye yakın kişiyi öldürdü. Ancak bu olaylarda hayatta kalabilenlerin mücadelesi tarihe altın harflerle geçti. Kahramanca mücadele ederek bir çok insanın hayatta kalmasını sağlayan bir grubun çevresinde gelişen olaylarda cesaret ve insanlığın tarihi destansı bir şekilde yeniden yazıldı. Yaşanan olaylarda hayatını kaybedenlerin büyük bir kısmı ise konukları korumak için, hayatlarını hiçe sayan otel çalışanları oldu. Konukları kurtarmak için tehlikeli bir ateş çemberinin içinde ellerindeki imkanlarla mücadele eden bu insanlar, cesaret kelimesinin tam karşılığıydılar. Taj mutfak çalışanları, müşterilerini makineli tüfek ateşinden korumak için fırın tepsilerini gömleklerinin altına yerleştirmeleri, düğümlü çarşaflardan yapılan ipleri kullanarak misafirleri pencerelerden indirmeye çalışmaları gibi bir çok gerçek kahramanlık hikayesiyle dolu.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tarz * : Biography Action
Süre : 125 dakika
Ülke :
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Anthony Maras
Senaryo :
Müzik :
Görüntü Yönetimi :
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular :
Yapımcı Firma :
İthalatçı Firma : BG Filmcilik
İşletmeci Firma : CGVMars
Düşünülen Kopya Sayısı :
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : TBA
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
Sınıflandırma :
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır