Gelecek Program

bu film türkçe seslendirilmiştir bluray  
 
Cesur Savaççılar
Redbad

Redbad “özgür halk” olarak da bilinen Frizlerin modası geçmiş, kanlı kurban törenlerinden hiç hoşnut değildir. Sevgilisi Fenne’nin tanrılara kurban edilmek üzere seçildiğini öğrenince, Dorestad halkının Kralı olan babasına karşı çıkar ve barbarca ritüellere bel bağlamış bir halkın gelecekteki lideri olmak istemediğini söyler şiddetli bir tartışma yaşanır. Kurban töreni sırasında, Frankler Frisia’ya saldırır ve Dorestad kasabasını alıp Kral Aldigisl’i öldürürler. Frankler ele geçirdiği topraklarda Hristiyanlığı yaymakta ve karşı çıkanları katletmektedir. Redbad’in amcası Eibert, yenilgilyi ve kardeşinin ölümünü Redbad in geleneklere karşı gelmesine bağlar ve derhal öldürülmesi için emir verir. Redbad bir sal üzerinde bağlanır, denize atılıp ölüme terk edilir. Hırçın dalgalar Redbad in bitkin bedenini Viking kıyılarında sürükler ve Kral Wiglek in kızı tarafından bulunur. Redbad hayatta kalmayı başarmış ve kendini yavaşça bu yeni klana kabul ettirmiştir. Kral Wiglek, Redbad in bu topraklara tanrılar tarafından gönderildiğini ve bunun önemli bir sebebi olduğuna inanmaktadır. Rakip bir klanın saldırısında Redbad Vikinglerin yanında savaşır ve düşmana ağır kayıplar verdirir. Kral artık Redbad in kendi halkından olduğunu ilan eder. Halktan biri olan Redbad in artık evlenip bu topraklarda kök salması gerekmektedir. Kral Wiglek, kızıyla Redbad in yakınlaştığını görür ve onları evlendirir. Redbad, kız kardeşinin Herstal Kralı Frank Pepin‘in oğluyla evlendirileceği haber alır. Eşine Dorestad'a dönüp kız kardeşini ve halkını kurtarmak zorunda olduğunu söyler. Eşi Frea Yeni doğum yapmış olmasına rağmen kocasını tek başına bırakmak istemez ve onun yanında Dorestad’a gider. Redbad bir panayırda, rahip Willibrord'un kız kardeşini zorla Hristiyan yapmaya zorladığını ve onu dinsiz diyerek aşağıladığını görür. Kız kardeşini ve halkını özgürlüğüne kavuşturmalıdır. Redbad’in yokluğunda iktidarda olan amcası ve yeğeni büyük kayıplar vermiş ve boyun eğmiştir. Frankleri yenecek kadar güçlü bir orduya sahip değildir.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tarz * : Adventure
Süre : 105 dakika
Ülke : Hollanda
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Roel Reiné
Senaryo :
Müzik :
Görüntü Yönetimi :
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular :
Yapımcı Firma :
İthalatçı Firma :
İşletmeci Firma : Özen Film
Düşünülen Kopya Sayısı :
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : 28.09.2018
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır