Haftanın Yeni Filmleri 01.01.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 13.03.2015 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
üç boyutlu    

Ron Howard
 

 

Denizin Ortasında
In the Heart of the Sea
1820 kışında, New England balina gemisi Essex kimsenin inanamayacağı bir şeyin saldırısına uğradı: Neredeyse insanlara özgü bir intikam dürtüsüne sahip, dev cüsseli bir balina. Gerçek bir deniz felaketi olan olay Herman Melville’in Moby-Dick’ine ilham kaynağı olacaktı. Ama roman hikayenin yalnızca yarısını anlattı. “In the Heart of the Sea/Denizin Ortasında” bu karşılaşmayı takip eden dehşet verici olayları konu alıyor: Geminin sağ kalan mürettebatının sınırlarını sonuna kadar zorlayan, onları akla gelemeyecek şeyler yapmaya mecbur bırakan olayları. Sarsıcı fırtınalar, açlık, panik ve umutsuzluk karşısında bu adamlar, hayatlarının değerinden yaptıkları işin ahlakına kadar, en derin inançlarını sorgulayacaklardı. “In the Heart of the Sea/Denizin Ortasında”nın başrollerini paylaşan isimler ve üstlendikleri roller şöyle: Geminin deneyimli ikinci kaptanı Owen Chase rolünde Chris Hemsworth (“The Avengers”, “Rush”); deneyimsiz Kaptan George Pollard rolünde Benjamin Walker (“Abraham Lincoln: Vampire Hunter”); üçüncü kaptan Matthew Joy rolünde Cillian Murphy (“The Dark Knight Rises”); ve araştırmaları sayesinde otuz yıl sonra olayların gün ışığına çıkmasına yardım eden romancı Herman Melville rolünde Ben Whishaw (“Spectre”, “The Danish Girl”). Ayrıca, Tom Holland (“The Impossible”) filmde denizci Tom Nickerson’ın gençliğini, Brendan Gleeson (“Edge of Tomorrow”, “Suffragette”) ise Nickerson’ın 30 yıl sonraki halini canlandırdı.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Action Adventure Drama
Süre : 121 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri Fransa
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Ron Howard
Senaryo : Charles Leavitt
Müzik : Roque Banos
Görüntü Yönetimi : Anthony Dod Mantle
Kurgu : Daniel P. Hanley, Mike Hill.
Sanat Yönetimi : Christian Huband, Niall Moroney.
Oyuncular : Chris Hemsworth, Ben Whishaw, Cillian Murphy, Brendan Gleeson, Charlotte Riley, Jordi Mollà, Benjamin Walker, Joseph Mawle, Tom Holland, Paul Anderson, Donald Sumpter, Jamie Sives, Frank Dillane, Julian Seager, Sal Longobardo, Andrew Crayford, Edward Ashley, Matthew John Morley, Sam Keeley, Gary Beadle, John Duggan.
Yapımcı Firma : Cott Productions, Enelmar Productions, Imagine Entertainment, Roth Films, Spring Creek Productions, Warner Bros., Village Roadshow Pictures.
İthalatçı Firma : Warner Bros. Türkiye
Dağıtımcı Firma : Warner Bros. Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır