Haftanın Yeni Filmleri 15.01.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 11.09.2015 - İngiltere)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Sarah Gavron
 

 

Diren!
Les suffragettes
Suffragette
Süfrajet: Kadınlara seçme ve seçilme hakkını kazandırmak için mücadele eden kadınlara verilen ad. Maud (Carey Mulligan), yedi yaşından beri hastalık ve iş kazalarının yüksek olduğu bir çamaşırhanede çalışmaktadır. Yine kendisi gibi orada çalışan George (Ben Whishaw) ile evlenen Maud’un hayatta en büyük dayanağı oğlu Sonny’dir. Bir paketi teslim etmeye giderken eylem yapan süfrajetlerin arasında kalan Maud, eylemciler arasında kendisiyle aynı çamaşırhanede çalışan Violet’ı (Anne-Marie Duff) görür. Maud’un harekete olan ilgisini fark eden Violet, onu süfrajet hareketine ve oy haklarını savunmaya ikna etmeye çalışır. Tüm risklerin farkında olan Maud, oy hakkını kazanmadan kadınlar için iyi bir gelecek olmayacağını anladığında, ilham verici bir lider olan kimyager Edith (Helena Bonham Carter) ile tanışır ve hareketin içine daha fazla girer. Bundan sonra süfrajetlerin içinde hem sözcülük yapması hem de eylemlerde ön plana çıkması nedeniyle göze batan Maud, bir gösterinden sonra tutuklanır ve bir hafta boyunca hapiste kalır. Bu travmatik deneyim boyunca tanıştığı süfrajetlerin adanmışlığı onu hem ürkütür, hem de hayran bırakır. Kendini hareketten ne kadar uzak tutmaya çalışsa da, bu adaletsizliğe karşı duyduğu öfke, onu hareketin içine daha çok çekip hareketin lideri olan Emmeline Pankhurst (Meryl Streep) ile tanışmaya dek götürür.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Biography Drama History
Süre : 106 dakika
Ülke : İngiltere
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Sarah Gavron
Senaryo : Abi Morgan
Müzik : Alexandre Desplat
Görüntü Yönetimi : Eduard Grau
Kurgu : Barney Pilling
Sanat Yönetimi : Jonathan Houlding, Choi Ho Man.
Oyuncular : Helena Bonham Carter, Meryl Streep, Carey Mulligan, Ben Whishaw, Brendan Gleeson, Romola Garai, Anne-Marie Duff, Geoff Bell, Samuel West, Morgan Watkins, Mariola Jaworska, Natalie Press, Lee Nicholas Harris, Ancuta Breaban, Judit Novotnik, Laura Hydari, Pete Meads, Richard Banks, Adrian Schiller, Hayley Joanne Bacon, Lorraine Stanley, Shelley Longworth, Pamela Betsy Cooper, Christina Low, Hugh O'Brien, Col Needham, Adam Nagaitis, Lilian Price, Sarah Finigan.
Yapımcı Firma : Ruby Films, Pathé, Film4.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Editör : (8/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır