Haftanın Yeni Filmleri 15.01.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 28.05.2015 - Şili)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Pablo Larrain
 

 

The Club
El Club
The Club
Dört erkek küçük bir sahil kasabasında izbe bir evde birlikte yaşamaktadırlar. Her biri geçmişlerinden gelen bir günahı aklamak için oraya gönderilmişlerdir. Yaşantıları bir kadın bakıcının gözetiminde, sıkı kurallar altında gerçekleşmektedir, ta ki beşinci kişi gelene kadar. Beşinci adamın gelişiyle rutinleri bozulur, bu yeni adam onlara geride bıraktıklarını düşündükleri geçmişlerini getirmiştir. OSCAR adayı “No”nun yönetmeni Pablo Larrain’in son filmi The Club, geçmişte işledikleri suçlar nedeniyle kilise tarafından küçük bir sahil kasabasına sürülen ve gözlerden uzak bir evde zorunlu inzivaya çekilen dört rahibin hikâyesini anlatıyor. Rahiplerin bu inziva evindeki hayatı, çok katı ve sıkı kurallarla düzenlenmiştir. Fakat beşinci bir rahibin eve gelmesiyle bu hassas düzen bozulur. Rahiplerin geride bıraktıklarını düşündükleri geçmişleri yüzlerine vurulurken, araftaki bu günahkârların karanlık sırları açığa çıkmaya başlar. Yabancı Dilde En İyi Film dalında Altın Küre ödülüne aday olan film, aynı zamanda Şili’nin Oscar temsilcisi…
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Drama
Süre : 98 dakika
Ülke : Şili
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Pablo Larrain
Senaryo : Guillermo Calderon, Pablo Larrain, Daniel Villalobos.
Müzik : Carlos Cabezas
Görüntü Yönetimi : Sergio Armstrong
Kurgu : Sebastian Sepulveda
Sanat Yönetimi : Estefania Larrain
Oyuncular : Roberto Farias, Antonia Zegers, Alfredo Castro, Alejandro Goic, Alejandro Sieveking, Jaime Vadell, Marcelo Alonso, Paola Lattus, Diego Munoz, Erto Pantoja, Catalina Pulido, Francisco Reyes, Jose Soza, Gonzalo Valenzuela.
Yapımcı Firma : Fabula
İthalatçı Firma : Fabula Films
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır