Haftanın Yeni Filmleri 19.02.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 11.06.2015 - Macaristan)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Laszlo Nemes
 

 

Saul'un Oğlu
Saul Fia
Son of Saul
Ekim 1944, Auschwitz-Birkenau. Macar Saul Ausländer, Sonderkommando’lardan, yani kamptan alınarak Nazilerin geniş çaplı imha düzeneğine yardım etmeye zorlanan Yahudi esirlerden biridir. Krematoryumların birinde çalışırken Saul oğlu olduğunu düşündüğü bir bedenle karşılaşır. Sonderkommando bir ayaklanma planlamaktayken, Saul ise imkansız bir görevi yerine getirmeye karar verir: çocuğun bedenini alevlerden kurtarmak ve onu geleneklere uygun bir şekilde dualarla gömebilmek .
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Drama
Süre : 107 dakika
Ülke : Macaristan
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Laszlo Nemes
Senaryo : Laszlo Nemes, Clara Royer.
Müzik : Laszlo Melis
Görüntü Yönetimi : Matyas Erdely
Kurgu : Matthieu Taponier
Sanat Yönetimi : Hedvig Kiraly
Oyuncular : Geza Röhrig, Levente Molnar, Urs Rechn, Mendy Cahan, Todd Charmont, Eszter Csepai, Kamil Dobrowolski, Björn Freiberg, Christian Harting, Amitai Kedar, Uwe Lauer, Rozi Szekely, Sandor Zsoter.
Yapımcı Firma : Laokoon Filmgroup, Laokoon Film Arts.
İthalatçı Firma : Fabula Films
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Sınıflandırma :
Editör : (8/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır