Haftanın Yeni Filmleri 26.02.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 26.02.2016 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Hüseyin Eleman
 

 

Çağrılan
Çağrılan
Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Tv Bölümünde okuyan bir grup öğrenci; bitirme tezi olarak; “Korku sinemasında Gerçeklik ve Türk kültüründe Paranormal Olaylar” konulu bir tez hazırlamaktadırlar. Ancak bu üçlü tezlerini basit bir kısa film çekiminden çıkarıp, ilgi ve beğeni toplayacak reel bir film projesine dönüştürmek isterler. Onlara göre böyle bir konu film olarak işlenirse çok daha ilgi çekecektir ve bu ilgi hem notlarına hem de kariyerlerine olumlu olarak yansıyacaktır. Konuyu hocalarına danışırlar, ancak ret cevabı alırlar. Onlardan istenen sadece 2 dk lık bir kısa film ve kağıt üzerinde kaynaklara dayalı bir projedir. Öğrencilerin durmaya niyeti yoktur. Filmi çekmeye karar verirler. Fakat onların hesaba dahil etmedikleri bir şey daha vardır. Basit bir kurgu ve mizansen ve ilgi çekme hevesiyle başlayan olaylar, hiçbirinin tahmin edemeyeceği büyük boyutlu bir trajediye dönüşecektir. Konservatuvar öğrencisi bir grup genç dünyada ilk kez canlı yayında korku filmi çekecek ve yayınlayacaklardır. Set, oyuncular ve seyirciler her şey hazır heyecanla olacakları beklemektedirler. Sinema filmi çekimi ve eş zamanlı olarak yayını başlar başlamaz her şey kontrolden çıkar ve ortalık kan gölüne döner. Korkutmak için hazırlananlar, kapalı kapılar ardında cinlerin korkunç saldırılarına maruz kalırlar.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Horror
Süre : 85 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Hüseyin Eleman
Senaryo : Hüseyin Eleman, Yerkan Kahraman.
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Berk Tuğcu
Kurgu : Onur Palaz, Berkay Dirim.
Sanat Yönetimi : Barış Akgün
Oyuncular : Akdora Akalın, Bahadır Karaca, Candaş Yılancı, Meral Ceren Türk, Çağla Nefesoğlu, Çağdaş Yılancı, Eray Ertüren, Mina Yorulmaz, Özge Ünlütezcan, Yerkan Kahraman, Ege Emlek.
Yapımcı Firma : Film Bahçesi
Dağıtımcı Firma : Mars Dağıtım
Sınıflandırma :
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır