Haftanın Yeni Filmleri 04.03.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 14.01.2016 - Avustralya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

J Blakeson
 

 

5. Dalga
The 5th Wave
Yeni film The 5th Wave/5. Dalga’da, öldürücü gücü gitgide artan dört saldırı dalgası Dünya’nın büyük bir kısmını kırıp geçirmiştir. Korku ve güvensizliğin hüküm sürdüğü bir ortamda, Cassie (Chloë Grace Moretz) umutsuzca erkek kardeşini bulmaya çalıştığı bir koşturmacanın içindedir. Kaçınılmaz ve ölümcül 5. dalgaya hazırlanırken, genç kız kendisinin son umudu olabilecek genç bir adamla işbirliği yapar –tabi ona güvenebilirse. Columbia Pictures, LStar Capital işbirliğiyle, bir Material/GK Films yapımı olan The 5th Wave/5. Dalga’yı sunar. Başrollerini Chloë Grace Moretz, Nick Robinson, Ron Livingston, Maggie Siff, Alex Roe, Maria Bello, Maika Monroe ve Liev Schreiber’ın paylaştığı filmi J Blakeson yönetti. Rick Yancey’nin romanına dayanan filmin senaryosunu Susannah Grant, Akiva Goldsman ve Jeff Pinkner kaleme aldı. The 5th Wave/5. Dalga’nın yapımcılığını Tobey Maguire, Graham King, Matthew Plouffe ve Lynn Harris, yönetici yapımcılığını ise Denis O’Sullivan, Richard Middleton ve Ben Waisbren gerçekleştirdi. Filmde görüntü yönetimi ASC’den Enrique Chediak’in, yapım tasarımı Jon Billington’ın, kurgusu ACE’den Paul Rubell’in, kostüm tasarımı Sharen Davis’in, müziği ise Henry Jackman’ın imzasını taşıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Adventure Sci-Fi Thriller
Süre : 112 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : J Blakeson
Senaryo : Susannah Grant, Akiva Goldsman, Jeff Pinkner.
Müzik : Henry Jackman
Görüntü Yönetimi : Enrique Chediak
Kurgu : Paul Rubell
Sanat Yönetimi : Jon Billington
Oyuncular : Chloë Grace Moretz, Liev Schreiber, Maika Monroe, Nick Robinson, Maggie Siff, Ron Livingston, McKaley Miller, Tony Revolori, Alex Roe, Marc John Jefferies, Alex MacNicoll.
Yapımcı Firma : Columbia Pictures, GK Films, Material Pictures.
İthalatçı Firma : Warner Bros. Türkiye
Dağıtımcı Firma : Warner Bros. Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır