Haftanın Yeni Filmleri 01.04.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 27.08.2015 - Çin Halk Cumhuriyeti)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Hsiao-Hsien Hou
 

 

Suikastçi
Nie yin niang
The Assasin
9. Yüzyılda Çin’de büyük iktidar savaşları verilmektedir. Merkeze karşı en büyük muhalefeti yürüten Weibo Hanedanlığı’nda üst düzey bir görevde olan bir generalin 10 yaşındaki kızı Yinniang, bir rahibe tarafından kaçırılır. Dövüş sanatlarında ustalaşan Yinniang, zalim ve yozlaşmış bürokratları öldürmek üzere eğitilir ve eşsiz bir suikastçıya dönüşür. Yinniang bir suikastta başarısız olduğu zaman, küçüklüğünden beri eğitmenliğini yapan rahibe ona duygusal zaaflarından kurtulup çelik gibi keskinleşmesi için zor bir görev verir: Hem kuzeni olan hem de beşik kertmesi Ti’an Jian’ı öldürmek için doğduğu topraklara gönderilir. Genç kadın 13 yıl sonra ailesiyle, anılarıyla ve uzun yıllar bastırdığı duygularıyla yüzleşmek zorunda kalır. Rahibenin kölesine dönüşen Yinniang’ın iki seçeneği vardır: Ya sevdiği adamı feda edecektir ya da erdemli suikastçıların kutsal yolundan sonsuza dek sapacaktır.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Drama
Süre : 105 dakika
Ülke : Tayvan Çin Halk Cumhuriyeti Hong Kong Fransa
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Hsiao-Hsien Hou
Senaryo : Cheng Ah, T'ien-wen Chu, Hsiao-Hsien Hou, Hai-Meng Hsieh.
Müzik : Giong Lim
Görüntü Yönetimi : Ping Bin Lee
Kurgu : Chih-Chia Huang, Ching-Song Liao.
Sanat Yönetimi : Ding-Yang Weng
Oyuncular : Chen Chang, Qi Shu, Yun Zhou, Satoshi Tsumabuki, Mei Yong, Zhen Yu, Nikki Hsin-Ying Hsieh, Ethan Juan, Fang-yi Sheu, Jacques Picoux, Shao-Huai Chang, Fang Mei, Chun Shih.
Yapımcı Firma : Central Motion Pictures, China Dream Film Culture Industry, Media Asia Films, Sil-Metropole Organisation, SpotFilms, Zhejiang Huace Film & TV.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır