Haftanın Yeni Filmleri 15.04.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 06.04.2016 - Filipinler)

» Sinemalar ve Seanslar
üç boyutlu  bu film türkçe seslendirilmiştir  

Jon Favreau
 

 

Orman Çocuğu
The Jungle Book
Jon Favreau’nun yönetmenliğini yaptığı (“Iron Man”), Rudyard Kipling’in ölümsüz hikayelerine ve Disney’in klasik animasyon filmlerine dayanan “Orman Çocuğu” isimli bu yepyeni aksiyonda bir kurt ailesi tarafından büyütülen erkek çocuk Mowgli’nin (Neel Sethi) destansı macerasını izleyeceğiz. Mowgli, insanlar tarafından zarar görmüş korkutucu kaplan Shere Khan’ın (seslendiren İdris Elba) tehdit gördüğü her şeyi yok edeceğini söylemesi üzerine artık ormanda hoş karşılanmadığını öğrenir. Bildiği yegâne yuvayı terk etmek zorunda kalan Mowgli, katı bir akıl hocasına dönüşen panter Bagheera (Seslendiren Ben Kingsley) ve özgür ruhlu ayı Baloo’nun (Seslendiren Bill Murray) rehberliklerinde kendini keşfedeceği büyüleyici bir yolculuğa çıkar. Mowgli yolda pek iyi yürekli olmayan orman yaratıklarıyla karşılaşır. Baştan çıkarıcı sesi ve bakışlarıyla Mowgli’yi hipnotize eden piton Kaa ile (Seslendiren Scarlett Johansson) onu nadide ve ölümcül kırmızı çiçek olan ateşin sırrını açıklamaya zorlayan yumuşak sesli Kral Louie (Seslendiren Christopher Walken) da bu kötü yaratıklara dahildir. Yıldızlardan oluşan oyuncu kadrosunda amansız koruyucu anne kurt Raksha’nın seslendiricisi Lupita Nyong’o ve kurt sürüsünün alfa erkeği Akela’yı seslendiren Giankarlo Esposito da bulunuyor. “Orman Çocuğu” filminde en son teknolojiler kullanılarak canlı aksiyonla gerçekçi bilgisayar grafik karakterleri ve ortamlar anlaşılmaz şekilde birbirine geçmiş şekilde ve hikaye anlatım teknikleri izleyenleri adeta yemyeşil bir dünyaya götürüyor. “Orman Çocuğu” bir kurt ailesi tarafından büyütülen insan yavrusu Mowgli’nin (Neel Sethi) bildiği yegâne yuvayı terk etmek zorunda bırakılarak kendini keşfedeceği büyüleyici ve destansı bir maceraya çıktığı yepyeni canlı aksiyon filmidir.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Adventure Drama Fantasy
Süre : 103 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Jon Favreau
Senaryo : Justin Marks
Müzik : John Debney
Görüntü Yönetimi : Bill Pope
Kurgu : Mark Livolsi
Sanat Yönetimi : Ravi Bansal, John Lord Booth, Andrew L. Jones.
Oyuncular : Seslendirme: Scarlett Johansson, Idris Elba, Lupita Nyong'o, Bill Murray, Ralph Ineson, Christopher Walken, Ben Kingsley, Giancarlo Esposito, Neel Sethi.
Yapımcı Firma : Fairview Entertainment, Moving Picture Company (MPC), Walt Disney Pictures.
İthalatçı Firma : UIP Turkey
Dağıtımcı Firma : UIP Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır