Haftanın Yeni Filmleri 06.05.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 03.09.2015 - Almanya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Werner Herzog
 

 

Çöl Kraliçesi
Queen of the Desert
İngiliz macerasever ve gezgin Gertrude Bell’in (Kidman) gerçek hikayelerinden oluşan “Queen of the Desert” onun aşklarını ve yolculuklarını konu alıyor. Meraklı ve maceracı bir kadın olan Gertrude İngiltere’nin dışındaki hayatı görmek ister ve elçilikte görevli olarak Tahran’a gider ve burada elçilik sekreteri Henry Cadogan’a (Franco) aşık olur. Bu aşk yanlış anlaşılmış kişilerle birlikte hayat boyu sürecek bir maceranın başlangıcı olur. Bu macerada yolu T.E. Lawrence (Pattinson) ve Osmanlı İmparatorluğunda görevli general Charles Doughty-Wylie (Lewis) ile kesişir.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Biography Drama
Süre : 128 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri Fas
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Werner Herzog
Senaryo : Werner Herzog
Müzik : Klaus Badelt
Görüntü Yönetimi : Peter Zeitlinger
Kurgu : Joe Bini
Sanat Yönetimi : Rabiaa N'Gadi, Caroline Steiner.
Oyuncular : Damian Lewis, Nicole Kidman, James Franco, Robert Pattinson, Jenny Agutter, Holly Earl, Mark Lewis Jones, Sarah Crowden, David Calder, Beth Goddard, Christopher Fulford, Renee Faia, Mustafa Haidari, Jay Abdo, Assaad Bouab, Anas El Baz, Christina Low, Ismail Kanater, Fehd Benchemsi, Michael Jenn, Sophie Linfield, William Ellis, Nick Waring, Charlie Hollway, John Wark, Younes Bouab, Younes Benzakour, Anas Chrifi, Moustaati Hamza, Fatima Ezzahra El Jaouhari.
Yapımcı Firma : Benaroya Pictures, H Films, Raslan Company of America.
İthalatçı Firma : Chantier Films
Dağıtımcı Firma : Chantier Films
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır