Haftanın Yeni Filmleri 27.05.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 31.03.2016 - Almanya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Jodie Foster
 

 

Para Tuzağı
Money Monster
Risklerin büyük olduğu, gerçek zamanlı gerilim “Money Monster/Para Tuzağı”nda, George Clooney ve Julia Roberts finans televizyonu sunucusu Lee Gates ve yapımcısı Patty Fenn’i canlandırıyorlar. İkili, her şeyini kaybetmiş kızgın bir yatırımcının (Jack O’Connell) stüdyoyu zorla ele geçirmesiyle kendilerini aşırı bir durumun içinde bulurlar. Televizyonda milyonlara gergin ve zoraki bir canlı yayın sırasında, Lee ve Patty’nin günümüzün hızlı tempolu ve küresel piyasalarının kalbindeki bir komplonun ardında yatan gizemi açığa çıkarmak için öfkeyle ve zamanla yarışmaları gerekir. TriStar Pictures, LStar Capital işbirliğiyle, bir Smokehouse/Allegiance Theater yapımı olan Jodie Foster filmi “Money Monster/Para Tuzağı”nı sunar. Filmin başrollerini George Clooney, Julia Roberts, Jack O’Connell, Dominic West, Caitriona Balfe ve Giancarlo Esposito paylaşıyor. Jodie Foster’ın yönettiği filmin yapımcılığını Daniel Dubiecki, Lara Alameddine, George Clooney ve Grant Heslov, yönetici yapımcılığını ise Kerry Orent, Tim Crane, Regina Sculley ve Ben Waisbren üstlendi. “Money Monster/Para Tuzağı”nın senaryosu Jamie Linden, Alan DiFiore ve Jim Kouf’a, hikayesi Alan DiFiore ve Jim Kouf’a ait. Filmin yapım ekibi görüntü yönetiminde ASC’den Matthew Libatique, yapım tasarımında Kevin Thompson, kurguda ACE’den Matt Chessé, kostüm tasarımında ise Susan Lyall’dan oluşuyor. Filmin müziği Dominic Lewis’in, müzik yapımcılığı ise Henry Jackman’ın imzasını taşıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Drama Thriller
Süre : 98 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Jodie Foster
Senaryo : Alan DiFiore, Jim Kouf, Jamie Linden.
Müzik : Dominic Lewis
Görüntü Yönetimi : Matthew Libatique
Kurgu : Matt Chesse
Sanat Yönetimi : Deborah Jensen
Oyuncular : Julia Roberts, George Clooney, Jack O'Connell, Caitriona Balfe, Dominic West, Giancarlo Esposito, Olivia Luccardi, Emily Meade, Chris Bauer, Wellington Barrientos, Dennis Boutsikaris, Katrina E. Perkins, Darri Ingolfsson, Joseph D. Reitman, Dante Briggins, Christopher Denham, Dominic Colon, Condola Rashad, Lenny Venito, Aly Mang, Marko Caka, Liz Celeste, Dillon Mathews, Grant Rosenmeyer, Pernell Walker, Grizz Chapman.
Yapımcı Firma : Allegiance Theater, Smokehouse Pictures, Sony Pictures Entertainment, TriStar Pictures.
İthalatçı Firma : Warner Bros. Türkiye
Dağıtımcı Firma : Warner Bros. Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır