Haftanın Yeni Filmleri 10.06.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 10.06.2016 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Michael Grandage
 

 

Fırtınalı Hayatlar
Genius
Oscar'a aday olmuş senarist JOHN LOGAN (Gladiator, The Aviator, Hugo, Skyfall) ve başarılı, Tony ödüllü yönetmen MICHAEL GRANDAGE'ın (Donmar Ware House'un eski sanat yönetmeni) ilk uzun metrajlı filmi Genius, dünyaca ünlü kitap editörü Maxwell Perkins (F. Scott Fitzgerald ve Ernest Hemingway'i keşfeden kişi) ve etkileyici edebiyat devi Thomas Wolfe arasındaki karmaşık dostluk ve hayatlarını değiştiren mesleki ilişkilerini konu eden heyecan verici bir dram filmi. Film, A. SCOTT BERG'ün "Max Perkins: Editor of Genius" kitabından uyarlanmıştır. Genç yaşında ün ve başarıya ulaşan Wolfe, çarpıcı yeteneğiyle örtüşen etkileyici de bir karaktere sahiptir. Perkins, tüm zamanların en saygıdeğer ve tanınan edebiyat editörlerindendir ve F. Scott Fitzgerald ve Ernest Hemingway gibi sembolleşmiş roman yazarlarını keşfetmiştir. Wolfe ve Perkins arasında şefkatli ve karmaşık bir dostluk gelişir. Eğitici ve önlenemez dostlukları, bu parlak ama birbirinden çok farklı iki adamın hayatını sonsuza dek değiştirecektir. Max Perkins rolünü COLIN FIRTH (The King's Speech), Thomas Wolfe'u da JUDE LAW (Anna Karenina, The Grand Budapest Hotel) canlandırıyor. Yıldızlarla dolu kadroda, Wolfe'la çalkantılı bir ilişki yaşayan kostüm tasarımcı Aline Bernstein rolünde NICOLE KIDMAN (Paddington, Stoker), Max'in karısı ve yetenekli oyun yazarı Louise Perkins rolünde LAURA LINNEY (Mr. Holmes, Hyde Park on Hudson), F. Scott Fitzgerald rolünde GUY PEARCE (The Rover, Lawless) ve Ernest Hemingway rolünde de DOMINIC WEST (Testament of Youth, Pride) var. Film, Desert Wolf Productions (John Logan ve James J. Bagley) ve Michael Grandage Company'nin (Michael Grandage ve James Bierman) ortak yapımı. Filmin yapımcıları, James Bierman, Michael Grandage ve John Logan. Ortak yapımcı Tracey Seaward , baş yapımcılarsa Deepak Nayer, Nik Bower, A. Scott Berg, James J. Bagley, Tim Bevan, Steve Christian, Ivan Dunleavy ve Arieller Tepper Madover. Yaratıcı ekipte, görüntü yönetmeni BEN DAVIS (Avengers: Age of Ultron), yapım tasarımcısı MARK DIGBY (Ex Machina), kostüm tasarımcı JANE PETRIE ('71), makyaj tasarımcısı CHRISTINE BLUNDELL (Legend) ve kurgucu Chris Dickens (Les Miserables) var.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Biography Drama
Süre : 104 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Michael Grandage
Senaryo : John Logan
Müzik : Adam Cork
Görüntü Yönetimi : Ben Davis
Kurgu : Chris Dickens
Sanat Yönetimi : Patrick Rolfe
Oyuncular : Jude Law, Colin Firth, Nicole Kidman, Guy Pearce, Dominic West, Laura Linney, Vanessa Kirby, Kumud Pant, Mark Arnold, Demetri Goritsas, Richard Banks, Jane Perry, Elaine Caulfield, Greg Canestrari, Shonn Gregory, Sophia Brown, Harry Attwell, Martyn Mayger, Erick Hayden, Andrew Byron, Boyd Rogers, Cory Peterson, Atul Sharma, Ramzan Miah, Alex Large, Nick Mercer, Katherine Kingsley, Miquel Brown, Fraser Andrews, Craig Goult, Jim Maidment, Sigmund Oakeshott.
Yapımcı Firma : Desert Wolf Productions, Michael Grandage Company.
İthalatçı Firma : Pinemart
Dağıtımcı Firma : Pinemart
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır