Haftanın Yeni Filmleri 30.06.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 30.06.2016 - Avustralya)

» Sinemalar ve Seanslar
üç boyutlu  bu film türkçe seslendirilmiştir  

Steven Spielberg
 

 

The Big Friendly Giant
The BFG
Gecenin bir yarısında, her çocuk ve her yetişkin derin uykudayken, bütün karanlık şeyler saklandığı yerden çıkar ve istediklerini yapar. 10 yaşındaki, yaşından daha olgun Sophie'ye de böyle söylenmişti. Londra'daki yetimhanede uyuyamayıp hayal kurarken buna inanıyordu. Yatakhanedeki diğer kızlar hayal kurarken, Sophie, Bayan Clonkers'ın birçok kuralından birini çiğneme riskine girdi ve yatağından kalkıp, gözlüğünü takıp, pencereden uzanıp, Ay'ın aydınlattığı gece yarısı sessizliğinde, o uğursuz saatlerde, dünyanın nasıl göründüğüne bakmaya gitti. Dışarıda ıssız, aydınlık olan sokağı, bildiği sokaktan ziyade bir peri masalı köyüne benziyordu ve karanlıktan geniş, uzun, çok uzun boylu bir şey çıktı. O bir şey, Sophie'yi alıp çok uzak diyarlardaki evine götüren bir devdi. Neyse ki, bu dev dost canlısı bir devdi ve Devler Diyarı’nın diğer devlerine benzemiyordu. Koca kulakları ve keskin koku alma duyusuna sahip, 7,5 metrelik BFG, sevimli bir ahmaktı ve bunu çoğu zaman kendine saklardı. Kardeşleri onun iki katı büyüklükte ve en az iki katı korkunçluktaydı, insan yerler ama BFG vejetaryendir ve zalatalık adlı iğrenç bir sebzeyle idare eder. Devler Diyarı’na geldiğinde Sophie ilk başta gizemli devden korkmuştur ama çok geçmeden BFG'nin çok nazik ve etkileyici olduğunu fark eder ve daha önce hiç bir devle tanışmadığı için, aklı sorularla doludur. BFG, Sophie'yi, rüyaları toplayıp çocuklara yolladığı Rüyalar Diyarı’na götürür. Ona sihir ve rüyaların gizemiyle ilgili her şeyi öğretir. Bu dünyada şu ana dek tek başına yaşayan bu ikili arasında beklenmedik bir dostluk doğar. Ama Sophie'nin Devler Diyarı'ndaki varlığı, çok rahatsız edici olan diğer devlerin istenmeyen ilgisini çekmiştir. Sophie ve BFG çok geçmeden Londra'ya kraliçeyi görmeye ve onu tehlikeli dev durumuyla ilgili uyarmaya gider ama önce onu devlerin var olduğuna inandırmalıdırlar. Birlikte devlerden temelli kurtulmak için bir plan yaparlar.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Adventure Family Fantasy
Süre : 115 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Steven Spielberg
Senaryo : Melissa Mathison
Müzik : John Williams
Görüntü Yönetimi : Janusz Kaminski
Kurgu : Michael Kahn
Sanat Yönetimi : Grant Van Der Slagt
Oyuncular : Rebecca Hall, Mark Rylance, Bill Hader, Jemaine Clement, Ólafur Darri Ólafsson, Matt Frewer, Rafe Spall, Ruby Barnhill, Penelope Wilton, Adam Godley, Michael Adamthwaite, Haig Sutherland, Julia Torrance.
Yapımcı Firma : Amblin Entertainment, DreamWorks SKG.
İthalatçı Firma : Pinema
Dağıtımcı Firma : Pinema
Editör : (8/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır