Haftanın Yeni Filmleri 01.07.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 09.04.2015 - Almanya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Oliver Hirschbiegel
 

 

Hitler'e Suikast
Elser: Er Hätte die Welt Verändert
13 Minutes
Nazi dönemi Almanya'sında geçen film, yerleştirdiği bomba ile Adolf Hitler'i ve kurmaylarını havaya uçurmayı sadece 13 dakikayla kaçıran Georg Elser'in hikayesini anlatıyor. Yaklaşan Nazi tehlikesini herkesten önce fark eden, başkaları bilinçsizce emirlere itaat ederken ya da sus pus otururken harekete geçen bu esrarengiz adam kimdi? Diğer insanların görmezden geldiği bir şeyi görmüştü… Ama neyi? Nazi diktatörlüğünün her geçen gün gücüne güç kattığı bir dönemde Elser imkansızı başarmaya çalışıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Biography Drama History
Süre : 114 dakika
Ülke : Almanya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Oliver Hirschbiegel
Senaryo : Leonie-Claire Breinersdorfer, Fred Breinersdorfer.
Müzik : David Holmes
Görüntü Yönetimi : Judith Kaufmann
Kurgu : Alexander Dittner
Sanat Yönetimi : Thomas Neudorfer, Astrid Poeschke.
Oyuncular : Christian Friedel, Katharina Schüttler, Burghart Klaussner, Johann von Bülow, Felix Eitner, David Zimmerschied, Rüdiger Klink, Simon Licht, Cornelia Köndgen, Martin Maria Abram, Michael Kranz, Gerti Drassl, Lissy Pernthaler, Valentina Repetto, Anna Unterberger, Manfred-Anton Algrang, Michael Ehnert, Udo Schenk, Thomas Grassle, Anna Holmes, Sebastian Fritz, Christian Koch, Oliver Bigalke, Dennis Hofmeister, Emilia Pieske, Thomas M. Meinhardt, Georg Alfred Wittner, Christian Patzold, Peter Becker.
Yapımcı Firma : Lucky Bird Pictures, Philipp Filmproduction, Südwestdeutscher Rundfunk, ARD Degeto Film, Westdeutscher Rundfunk, Arte, Bayerischer Rundfunk.
İthalatçı Firma : Fabula Films
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Editör : (8/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır