Haftanın Yeni Filmleri 01.07.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 01.07.2016 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Serkan Özarslan
 

 

Babaannem
Babaannem
Başrollerinde Meral Çetinkaya ve Mehmetcan Mincinozlu’nun rol aldığı Babaannem, kağıtların geri dönüşümü üzerinden bir insanın değişimini anlatıyor. İstanbul’da, özellikle akşam vakitlerinde karşılaştığımız kağıt toplayıcıların hikayesi film oldu. Aslında film, tamamen kağıt toplayıcıların dramını anlatmıyor. Serkan Özarslan’ın yönettiği Babaannem, kağıtların geri dönüşümü üzerinden bir insanın dönüşümüne, mazide yaşadıklarına ve iç hesaplaşmalarına odaklanıyor. Başrollerde Meral Çetinkaya, Mehmetcan Mincinozlu, Tuna Kiremitçi, Özgül Koşar, Neslihan Aka, Sayım Çınar’ın yer aldığı filmde Kiremitçi bir sahafı canlandırıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Drama
Süre : 96 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Serkan Özarslan
Senaryo : Serkan Özarslan
Müzik : Bahadır Sağbaş
Görüntü Yönetimi : Neco Akdeniz
Kurgu : Sercan Güdücü
Sanat Yönetimi : Ceysu
Oyuncular : Meral Çetinkaya, Mehmetcan Mincinozlu, Tuna Kiremitçi, Özgül Koşar, Neslihan Günaydın Aka, Sayım Çınar, Duru Tuna Ok, Sertaç Ekici.
Yapımcı Firma : Gümüş Film
Dağıtımcı Firma : MC Film
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır