Haftanın Yeni Filmleri 08.07.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 07.07.2016 - Macaristan)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Jake Szymanski
 

 

Mike ve Dave: Ahh Bir Sevgili Yapsak
Mike and Dave Need Wedding Dates
Hayatları partiyle geçen iki kardeş Mike (Adam Devine) ve Dave (Zac Efron), kız kardeşlerinin Hawaii’deki düğüne beraber katılacakları eşlerini (Anna Kendrick, Aubrey Plaza) bulmak için internete ilan verirler. Bu durumdan kolayca sıyrılmayı bekleyen kardeşler, kendilerini bir anda kontrol edilemez ikilinin ellerinde bulurlar. Mike ve Dave Stangle genç, maceracı, eğlence düşkünü ve bazılarına göre uygunsuzlardır. “Bazıları” Stange ailesinin diğer üyeleridir. Kardeşleri Jeanie evleneceğini söylediğinde, tüm aile Mike ve Dave'in birer kız arkadaş getirmesi için baskı yaparlar. Doğru dürüst kız arkadaşlar! Bu baskının sebebi ise bu ikilinin yıllar boyunca her aile toplantılarında yaptığı soytarılıklara birkaç hızlı geriye dönüşle açıklanabilir. Herkes iyi zaman geçirirken ve her şey su gibi akıp giderken, Mike ve Dave bekar bir şekilde ortaya çıkıp, sarhoş olurlar ve kızlara sarkıp, salak gibi davranarak kutlamayı rezil ederler. Bu yüzden, kız arkadaşlar! Ailesinin isteğini yerine getirmek için Mike ve Dave hayal edebilecekleri en düzgün, edepli kızları bulabilecekleri tek yere başvururlar: Craigslist. Seçilen yol arkadaşlarının Hawaii'de her şey dahil bir tatil ve Stangle ailesinin düğünle ilgili bütün aktivitelerine katılma şansı olduğunu belirten bir ilan verirler. İlan internette öyle hızlı yayılır ve tepkiler öyle yoğun ve baskılıdır ki, Mike ve Dave'in başvuranlar arasında eleme yapmaktan başka bir şansları kalmamıştır. Seçmeler boyunca güzel kızlarla, pasaklı kızlarla, tuhaf kızlarla, paranoyak kızlarla ve kavgacı kızlarla tanışırlar, aynı zamanda erkeklere benzeyen ikiz kızlarla ve aslında erkek olan kızlarla da. Hesaba katmadıkları randevularsa, Tatiana ve Alice ile olanlardır. Kızlar erkek kardeşleri arayıp bulmuşlar ve düğüne katılmaya hak kazananlar olmak için kardeşleri etkilemişlerdir. Düğünler ve - Mike ve Dave’de- bir daha asla aynı olmayacaktır.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Comedy
Süre : 98 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Jake Szymanski
Senaryo : Andrew Jay Cohen, Brendan O'Brien.
Müzik : Jeff Cardoni
Görüntü Yönetimi : Matthew Clark
Kurgu : Lee Haxall, Jonathan Schwartz.
Sanat Yönetimi : Mark Garner, Caleb Mikler.
Oyuncular : Zac Efron, Anna Kendrick, Aubrey Plaza, Adam DeVine, Stephen Root, Kumail Nanjiani, Sugar Lyn Beard, Alice Wetterlund, Stephanie Faracy, Wendy Williams, Sam Richardson, Branscombe Richmond, Emmy, Hilty Bowen.
Yapımcı Firma : Twentieth Century Fox Film Corporation, Chernin Entertainment.
İthalatçı Firma : The Moments Entertainment / TME
Dağıtımcı Firma : TME
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır