Haftanın Yeni Filmleri 08.07.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 01.07.2016 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
üç boyutlu  bu film türkçe seslendirilmiştir  

David Yates
 

 

Tarzan Efsanesi
The Legend of Tarzan
Bir zamanlar Tarzan olarak bilinen John Clayton III, Lord Greystoke, yıllar once Afrika ormanlarini, aşık olduğu karısı Jane ile birlikte arkasinda birakmış ve burvuva hayatına başlamıştır. Şimdi ise parlementonun ticari hükümet temsilciğini yapması için Congo’ya tekrar davet edilir. Ancak, Belçikalı Kaptan Leom Rom’un tezgahladığı aç gözlülük ve intikam oyununda piyon olduğundan bir haberdir. Fakat bu öldürücü komplonun arkasında olanların nasıl bir savaşı başlattıkları hakkında hiçbir fikirleri yoktur. David Yates’in (son dört “Harry Potter” filmi ve gelecek “Fantastic Beasts and Where to Find Them”in de yönetmeni) yönetmenliğindeki, senaryosu Adam Cozad ve Craig Brewer ait olan ‘‘Tarzan Efsanesi ’’nin hikayesi Burroughs’un yarattığı Tarzan serilerinden uyarlanıldı, yapımcılığını, efsanevi yapımcı Jerry Weintraub (“Behind the Candelabra,” “Ocean’s” üçlemesi) ve Tony Ludwig (“Starsky & Hutch”), yönetici yapımcılığını ise Susan Ekins, Nikolas Korda, Keith Goldberg, David Yates, Mike Richardson ve Bruce Berman gerçekleştirdi.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Action Adventure
Süre : 108 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : David Yates
Senaryo : Stuart Beattie, Craig Brewer, John Collee, Adam Cozad.
Müzik : Rupert Gregson-Williams
Görüntü Yönetimi : Henry Braham
Kurgu : Mark Day
Sanat Yönetimi : David Allday, James Hambidge.
Oyuncular : Margot Robbie, Christoph Waltz, Alexander Skarsgard, Samuel L. Jackson.
Yapımcı Firma : Jerry Weintraub Productions, Riche Productions.
İthalatçı Firma : Warner Bros. Türkiye
Dağıtımcı Firma : Warner Bros. Turkey
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır