Haftanın Yeni Filmleri 22.07.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 21.07.2016 - Şili)

» Sinemalar ve Seanslar
 

David F. Sandberg
 

 

Işıklar Sönünce
Lights Out
Yapımcı James Wan (“The Conjuring”)’dan karanlıkta pusuda bekleyen, bir bilinmeyenin korku dolu hikayesi karşımızda. Rebecca evi terkettiğinde çocukluk korkularını da arkasında bıraktığını düşünüyordu, büyüyüne kadar ışıklar kapandığında nelerin gerçek, nelerin gerçek olmadığından hiçbir zaman emin olamadı Fakat şimdi de küçük kardeşi Martin, Rebecca’nın daha önce yaşayıp akıl sağlığını ve güvenliğini tehdit eden, bu açıklanamayan ve dehşete düşüren olayları deneyimlemeye başlar. Bu korkutucu varlık, Anneleri Sophie ile olan gizemli bağından dolayı tekrar ortaya çıkmaktadır. Ama bu sefer Rebecca gerçeği ortaya çıkarmaya daha da yaklaşır, artık hayatlarının tehlikede olduğunu inkar edemez… ışıklar sönmüştür bir kere… Filmin başrolünde; Teresa Palmer (“Triple 9”), Rebecca; Gabriel Bateman (“Annabelle”),Martin; Billy Burke (the “Twilight” franchise), Martin’in babası, Paul; Alexander DiPersia (“Forever”), Rebecca’nın erkek arkadaşı, Bret; ve Maria Bello (“Prisoners”) Annesi Sophie, rollerinde yer alıyorlar. David F. Sandberg’ın yönettiği film “Işıklar sönünce”, Sandberg’ün kendi kısa filminden uyarlanıldı ve senaryosu Eric Heisserer (“Final Destination 5”) tarafından yazıldı. Filmin yapımcılığını James Wan, Lawrence Grey ve Eric Heisserer, yönetici yapımcılığını ise Walter Hamada, Dave Neustadter ve Richard Brener gerçekleştirdiler. Sandberg’in kamera arkası yaratıcı ekibi; görüntü yönetmeni Marc Spicer (“Furious 7”), yapım tasarımcısı Jennifer Spence (the “Insidious” filmleri), kurgu ustası Kirk Morri (“The Conjuring”) ve kostüm tasarımcısı Kristin M. Burke (“The Conjuring”)’den oluşuyor. Film muziği Benjamin Wallfisch tarafından bestelendi.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Horror
Süre : 94 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : David F. Sandberg
Senaryo : Eric Heisserer, David F. Sandberg.
Müzik : Benjamin Wallfisch
Görüntü Yönetimi : Marc Spicer
Kurgu : Michel Aller
Sanat Yönetimi : Shannon Kemp
Oyuncular : Teresa Palmer, Gabriel Bateman, Alexander DiPersia, Billy Burke, Alicia Vela-Bailey, Emily Alyn Lind, Amiah Miller, Lotta Losten, Ava Cantrell, Maria Russell, Elizabeth Pan, Rolando Boyce, Ariel Dupin.
Yapımcı Firma : Atomic Monster, Grey Matter Productions, New Line Cinema.
İthalatçı Firma : Warner Bros. Turkey
Dağıtımcı Firma : Warner Bros. Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır