Haftanın Yeni Filmleri 05.08.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 04.06.2015 - İsrail)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Mike Flanagan
 

 

Kabustan Gelen
Before I Wake
Jessie ve Mark Hobson (Kate Bosworth ve Thomas Jane) küçük oğulları Sean’ı (Antonio Romero) kaybettiklerinden beri zor bir ilişki yaşamaktadırlar. Bir çocuk sahibi daha olamadıkları için evlat edinmeye karar verirler. Çift, annesi Andrea’yı (Courtney Bell) pankreas kanserinden kaybetmiş olan 8 yaşındaki Cody’i ( Jacob Tremblay) evlerine getirirler. Cody çok tatlı, sevecen ve zeki bir çocuktur ancak bir tek garipliği vardır. Uyumamak için elinden geleni yapmaktadır. Jessie ve Mark çok zaman geçmeden bu alışkanlığın nedenini keşfederler. Cody uyuduğunda rüyaları fiziksel bir hale bürünebilmekte ve bu dünyadan olmayan güzellikle çifti büyülemektedir. Cody bir gece uyumadan önce Sean’ın fotoğrafını görür. Jessie ve Mark oturma odalarında, kaybettikleri çocuklarını görünce şok olurlar. Çift kaybettikleri oğullarını tekrar görmek için can atmaktadır. Cody’nin hayalinde Sean’ı daha fazla belirginleştirmeye çalışırlar. Amaçları Cody uyurken, Sean’ın onları ziyaret etmesidir. Ancak Cody bir sır saklamaktadır. Bir çok küçük çocuk gibi o da öcüler tarafından korkutulmuştur. Ancak diğer çocuklardan farklı olarak Cody, ne zaman “Öcü” hakkında bir kabus gorse (Christopher “Topher” Bousquet), canavarı da gerçek hayata gelmektedir. Jessie ve Mark , Cody’nin daha fazla uyumasını sağlamaya çalışırken , yarattığı canavarın hayatlarına gelişi ile büyük bir tehlikede olduklarının farkına varırlar.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Horror Thriller
Süre : 97 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Mike Flanagan
Senaryo : Mike Flanagan, Jeff Howard.
Müzik : Danny Elfman, The Newton Brothers.
Görüntü Yönetimi : Michael Fimognari
Kurgu : Mike Flanagan
Sanat Yönetimi : Elizabeth Boller, Sarah M. Pott.
Oyuncular : Annabeth Gish, Kate Bosworth, Thomas Jane, Scottie Thompson, Dash Mihok, Jay Karnes, Kyla Deaver, Jacob Tremblay, Lance E. Nichols, Courtney Bell, Justin Gordon, Erika Hoveland, Jason Alan Smith, Ginger McNamara, Brett Luciana Murray, Hunter Wenzel, Avis-Marie Barnes, Antonio Evan Romero, Natalie Roers, Thad August, Rigby Flanagan-Bell, Angel Ellis.
Yapımcı Firma : Intrepid Pictures, Demarest Films, MICA Entertainment.
İthalatçı Firma : The Moments Entertainment / TME
Dağıtımcı Firma : TME
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır