Haftanın Yeni Filmleri 26.08.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 24.08.2016 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
bu film türkçe seslendirilmiştir  

Dennis Gansel
 

 

Suikast
Mechanic: Resurrection
Bir suikastçının işi asla bitmez. Yıllar önce dikkatle tezgahlanmış bir patlamayla ölümü kurgulanan Arthur Bishop (Jason Statham) artık bir suikastçı olmaktan uzaklaşabildiğini sanmaktadır. Amacı gözlerden uzak bir emekliliktir. Ama bu hayatı yaşamaya başladığı sırada herkesten kaçmayı başaramamıştı ve eskiden ona çok yakın olan birileri onun hala hayatta olduğunu biliyordu. Gözüpek işadamı Crain (Sam Hazeldine), bazı kişilerin kaza süsü verilerek öldürülebilmesi için bir tetikçiye ihtiyaç duyar. Bishop’ın emeklilikten önceki hayatına dair bilgiye sahip olan birkaç kişiden biri olarak Crain, suikastçıyı eski günlerine döndürüp ondan son bir kez faydalanmak için elinden geleni yapmakta kararlıdır. Daha önce yaptığı işlerden dolayı hali hazırda hayatına kast edebilecek pek çok insanla karşılaşma ihtimali olduğu için normalde Bishop’ın böyle bir teklifi kabul etmesinin bir yolu yoktur ancak öldürülmesi gereken söz konusu kişi Bishop’ın derin hisler beslediği karşı konulamaz bir kadının (Jessica Alba) hayatının devam edip etmeyeceğine karar verebilecek güçtedir. Başka hiçbir çıkış yolu olmaması nedeniyle bin bir güçlükle veda ettiği o karanlık dünyaya tekrar dönen Bishop’ın, bu sefer son derece yüksek güvenlik önlemleriyle korunan ve biri dünyanın en büyük silah kaçakçılarından (Tommy Lee Jones) olan çok önemli üç hedefi ortadan kaldırması gerekmektedir. Sevdiği kadının uğruna dünyanın dört bir köşesini dolaşmak zorunda kalan Bishop önce bu üç hedefin birbirleriyle olan bağlantısını çözüp sonra yine bu kadınla ilgili elinde koz bulunduran kişiyi ortadan kaldırmak için iyi bir plan yapmak zorundadur. Suikastçı ilk kez yaptığı işte farklı bir yaklaşımda bulunmak zorunda çünkü bu sefer konu oldukça kişisel.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Action Drama Thriller
Süre : 99 dakika
Ülke : Tayland
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Dennis Gansel
Senaryo : Philip Shelby, Tony Mosher.
Müzik : Mark Isham
Görüntü Yönetimi : Daniel Gottschalk
Kurgu : Ueli Christen, Michael J. Duthie, Todd E. Miller.
Sanat Yönetimi : Aaron Haye
Oyuncular : Jason Statham, Jessica Alba, Tommy Lee Jones, Michelle Yeoh, Natalie Burn, Yayaying Rhatha Phongam, Sam Hazeldine, Aaron Brumfield, John Cenatiempo, Raicho Vasilev, Damian Mavis, Eoin O'Brien, Katrina Grey, Tomer Oz, Rachel O'Meara.
Yapımcı Firma : Chartoff-Winkler Productions Davis-Films, ME2 Productions, Millennium Films.
İthalatçı Firma : Mars Entertainment
Dağıtımcı Firma : Mars Dağıtım
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır