Haftanın Yeni Filmleri 26.08.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 25.08.2016 - Azerbaycan)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Fede Alvarez
 

 

Nefesini Tut
Don't Breathe
“Don’t Breath/Nefesini Tut”ta, üç arkadaş kolay bir vole vuracaklarından emin bir şekilde inzivaya çekilmiş kör bir adamın evine girerler ama kendilerini ölüm-kalım savaşının içinde bulurlar. “Don’t Breath/Nefesini Tut” ikinci kez bir sinema filmine imza atan yazar yönetmen Fede Alvarez (Evil Dead) ile efsanevi sinemacı Sam Raimi’nin bir projesi. Alvarez bu ikinci filminde bir hırsız üçlüsünü beklenmedik şekilde tehlikeli bir rakiple karşı karşıya bırakarak son derece şiddetli ve sürprizli bir korku filmiyle on ikiyi hedefliyor. İstismarcı annesinden kurtulup, kız kardeşini her ikisi için de sonu yokmuş gibi görünen bu hayattan kurtartamaya kararlı Rocky (Jane Levy) bu uğurda elinden gelen ne varsa yapacaktır. O ve arkadaşları Alex (Dylan Minnette) ile Money (Daniel Zovatto) uğursuz memleketleri Detroit’ten kaçmak için yeterli nakdi biriktirmek amacıyla bir dizi iyi planlanmış soygun gerçekleştirmiştirler. Küçük suçları pek dolgun olmayan bir ödül sağlamıştır ama terk edilmiş bir bölgede evinde minik bir servet barındıran kör bir adam (Stephen Lang) olduğunu öğrendiklerinde, en büyük ve son vurgunlarını yapmak için o eve girmeye karar verirler. Ne var ki, yaptıkları plan hiç de istedikleri gibi gitmez çünkü kurbanları asla tahmin edemeyecekleri kadar tehlikeli biri çıkar. Kör adam gençleri çok iyi güçlendirilmiş evinde amansızca takip etmeye başladığında, adamın paradan başka şeyler de saklıyor olduğunu öğrenmek genç hırsızları dehşete düşürür. Alvarez’in ustaca ve görsel açıdan nefes kesici bu şoke edici ve heyecanlı filmi son ana kadar izleyicinin tüylerini ürpertmeye devam ediyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Horror Thriller
Süre : 88 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Fede Alvarez
Senaryo : Fede Alvarez, Rodo Sayagues.
Müzik : Roque Baños
Görüntü Yönetimi : Pedro Luque
Kurgu : Eric L. Beason, Louise Ford, Gardner Gould.
Sanat Yönetimi : Adrien Asztalos, Erick Donaldson.
Oyuncular : Stephen Lang, Jane Levy, Dylan Minnette, Daniel Zovatto, Emma Bercovici, Franciska Töröcsik, Christian Zagia, Katia Bokor, Sergej Onopko.
Yapımcı Firma : Ghost House Pictures, Good Universe, Screen Gems, Stage 6 Films.
İthalatçı Firma : Warner Bros. Turkey
Dağıtımcı Firma : Warner Bros. Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır