Haftanın Yeni Filmleri 02.09.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 02.09.2016 - Kanada)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Derek Cianfrance
 

 

Hayat Işığım
The Light Between Oceans
“Sadece bir kez affetmeniz yeter. Ama nefreti her gün, her an sürdürmeniz gerekir.” Kader, aşk, ahlaki ikilemler ve bir çiftin, uğruna çok uğraştığı hayallerini gerçekleştirmek için neler yapabildiğinin anlatıldığı, okuyucuları sürükleyen çok satan roman, Michael Fassbender, Alicia Vikander ve Rachel Weisz'ın başrollerini oynadığı, Derek Cianfrance'nin senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı hoş, klasik bir talihsiz aşk filmi olarak beyazperdeye aktarılıyor. Büyüleyici güzellikte olduğu kadar yürek burkucu da lan M.L. Stedman'ın romanı The Light Between Oceans, 2012'de yayımlandığında edebi bir sansasyon olmuştu. Batı Avustralya'nın ücra bir köşesinde geçen ,Birinci Dünya Savaşı'nın yol açtığı yıkımdan sonrasının ele alındığı kitap, okuyucuları, baştan çıkarıcı, eski moda bir aşk ve altında doğru ve yanlış, savaş ve barışın etkileri, ilişkilerin güzelliği ve ahlaki tereddütlerin tehlikesinin anlatıldığı imkânsız seçimlerin konu edildiği bir hikâyeye sürükleniyor. Burası, savaş sonrası bunalımı yaşayan gazi Tom Sherbourne'un, etrafı sadece engin denizle çevrili ıssız Janus Rock'ta, deniz feneri bekçisi olarak başladığı yeni işine kendini adayıp yalnızlıkta teselli aradığı yer. Niyeti aslında yalnız kalmaktır ama beklenmedik bir şekilde limanın karşısındaki Parageuse Kasabası'nda yaşayan ve savaşta kaybettiği iki ağabeyinin yasını tutan, hayat dolu genç bir kadın olan Isabel Graysmark'la tanışır. Engellere rağmen aşkları, bu ıssızlıkta yeşerir ve çok geçmeden evlenirler. Birbirlerine tutku duyan ve dünyaya bir çocuk getirmeyi umut eden çift, aile kurmaya çalışır ama kader, araya girer. Daha sonra bir gece, içinde bir adam cesedi ve bir kız bebeğin bulunduğu gizemli bir sandal kıyıya vurur ve kimi aceleci, diğerleri yürek sızlatan ve yıkıcı sonuçlar doğuracak bir kararlar zincirini tetikler.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Drama
Süre : 132 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Derek Cianfrance
Senaryo : Derek Cianfrance
Müzik : Alexandre Desplat
Görüntü Yönetimi : Adam Arkapaw
Kurgu : Ron Patane
Sanat Yönetimi : Sophie Nash
Oyuncular : Alicia Vikander, Michael Fassbender, Rachel Weisz, Caren Pistorius, Anthony Hayes, Emily Barclay, Leon Ford, Benedict Hardie, Florence Clery, Thomas Unger.
Yapımcı Firma : DreamWorks SKG, Heyday Films, Participant Media.
İthalatçı Firma : Pinema
Dağıtımcı Firma : Pinemart
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır