Haftanın Yeni Filmleri 09.09.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 09.09.2016 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Volkan Akbaş
 

 

Azem 4: Alacakaranlık
Azem 4: Alacakaranlık
Türkiye'nin hemen hemen her şehrinden çeşitli efsaneler, yaşanmış ve yaşanmaya devam eden gizemli olaylarla alakalı birçok bilgi ve kayıt toplandı. Beş Bin' e yakın başvuru arasından, İç Anadolu' da Beydağları eteklerinde bir köyde yaşayan Merve T.' nin (45), gönderdiği fotoğraf ve video kayıtları bu filmin konusunu ve çekim mekânlarını oluşturdu. Olay yerinde yaklaşık bir hafta süren ön çalışma yapan ekip, 4.filmleri ALACAKARANLIK ‘ın temellerini atmış oldu. Ön hazırlık aşamasında bile ruhani anlamda birçok gariplik ve tuhaflık yaşanması ya da civar köylerde yaşayan insanların tüm uyarılarına rağmen danışman hocalar eşliğinde tüm çekimler tamamlandı ve Azem serisi serinin en iddialı hikâyesi için gün saymaya başladı. 1936 yılında İç Anadolu’da, Beydağları eteklerinde bir köyde yaşanan, garip bir ailenin tüyler ürperten hikâyesine şahitlik edeceksiniz.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Horror Thriller
Süre : 88 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Volkan Akbaş
Senaryo : Volkan Akbaş
Müzik : Demir Baran Kutlu
Görüntü Yönetimi : Hürcan Emre Yılmazer
Kurgu : Doğan Can Gündoğdu
Sanat Yönetimi : Mert Ünsal
Oyuncular : Veysi Alışkan, Yeşim Egemen, Revşan Genç.
Yapımcı Firma : Retropro
Dağıtımcı Firma : Pinema
Editör : (3/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır