Haftanın Yeni Filmleri 23.09.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 23.09.2016 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Burak Donay
 

 

Ot
Ot
Film, geçimini borçlanarak satın aldığı eşeği ile birlikte dağlardan topladığı şifalı otlarla sağlayan, diğer taraftan kısıtlı imkânlarıyla çocuklarını okutmaya çalışan bir köylünün verdiği yaşam mücadelesini anlatıyor. 1999 yılında Anadolu köy mezrasında yaşayan bir ailenin hikâyesini anlatan film, güneydoğuda iki ateş arasında kalan halkın yaşadığı sıkıntılara da atıfta bulunuyor. Çekimleri yapımcının kendi memleketi olanTokat’ın Reşadiye ilçesinde yapılan ve bölge halkınında rol aldığı filme damga vuran oyuncu ise ‘Zeytin’ adlı eşek oldu.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Drama
Süre : 85 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Burak Donay
Senaryo : Erkay Yavuz
Müzik : AJ Müzik, Ali Akaçça, Jale Kibritçioğlu.
Görüntü Yönetimi : Emre Karadaş
Kurgu : Turan Onur
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Erkay Yavuz, Erol Koçan, Melike Kurt, Kürşat Acun, Bedirhan Can, Büşra Çiğdem, Mehmet Aytaç, Murat Turhan, Kemal Denizci, Erdinç Olgaçlı.
Yapımcı Firma : Altınyaprak Film
Dağıtımcı Firma : MC Film
Sınıflandırma :
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır