Haftanın Yeni Filmleri 14.10.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 25.08.2016 - Singapur)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Jonathan Jakubowicz
 

 

Demir Yumruk
Hands of Stone
Hands of Stone, efsanevi Roberto Durán ve meşhur antrenörü Ray Arcel'in, birbirlerinin hayatlarını nasıl değiştirdiklerini konu ediyor. 1964'ten 1983'e kadar, boksun altın çağında geçen film, Durán'in Sugar Ray Leonard'la olan meşhur rekabetinin gerçek hikâyesini anlatıyor. İki Oscar ödüllü Robert De Niro, Harlem'li bir Yahudi olan, boks Hall of Fame'ine giren ilk boks antrenörü, efsanevi Ray Arcel'i canlandırıyor. En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre'ye aday gösterilen Edgar Ramirez de Roberto "Taştan Eller" Durán'i canlandırıyor. Panama'nın işgali sırasında yerli bir kızla ilişkisi olan bir Amerikalının oğlu olan Durán, ulusunun gururunu kurtarma arzusuyla büyüyor. Kuzey Amerika'da en önemli alanlarda, en iyi Amerikalı boksörlerle karşı karşıya geliyor. Sekiz Grammy ödüllü Usher Raymond IV, spor ikonu Sugar Ray Leonard'ı canlandırıyor. 100 milyon dolardan fazla ödül parası kazanan ilk boksör olan Leonard, aynı zamanda tüm zamanların en iyi boksörlerinden de biri olarak kabul ediliyor. İlk yenilgisini Roberto Durán'den almıştı ve bu durum ona kendi tabiriyle "boksun psikolojik bir spor" olduğunu öğretmişti. Durán de, Leonard da birbirlerinin yolculuklarını çok etkiledi. Uzmanlara göre spor tarihinin ezeli rekabetinde, birbirlerine rakip olarak rüştlerini ispatladılar.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Action Biography Drama
Süre : 105 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Jonathan Jakubowicz
Senaryo : Jonathan Jakubowicz
Müzik : Angelo Milli
Görüntü Yönetimi : Miguel Ioann Littin Menz
Kurgu : Ethan Maniquis
Sanat Yönetimi : Marcelo Del Rio, A.R. Brook Lynn, Lisa Vasconcellos.
Oyuncular : Robert De Niro, Edgar Ramirez, Ellen Barkin, Ana de Armas, Drena De Niro, Jurnee Smollett-Bell, Ruben Blades, John Turturro, Reg E. Cathey, Usher Raymond, Oscar Jaenada, Yancey Arias, Ilza Rosario, Anthony Molinari, Rick Avery, Joe Urla, Robb Skyler, Khalid Ghajji, Eliud Kauffman, Brianna Meighan, John Duddy, Leo Wiznitzer, Pedro Perez, David Joseph Keller, Janelle Davidson, Israel Isaac Duffus, Aaron Zebede, Robin Duran, Roberto Chavo Duran, Adrian Scott.
Yapımcı Firma : Fuego Films, Epicentral Studios, La Piedra Films, Panama Cinema, Large Screen Cinema Productions.
İthalatçı Firma : Pinema
Dağıtımcı Firma : Pinemart
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır