Haftanın Yeni Filmleri 28.10.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 29.08.2015 - İran)

» Sinemalar ve Seanslar
bu film türkçe seslendirilmiştir  

Majid Majidi
 

 

Allah'ın Elçisi Muhammed
Muhammad: The Messenger of God
Film, 6. YY’da Mekke’de, Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğumu ile başlayan ve Efendimiz’in 13 yaşına kadar devam eden sürecini, Hz. Muhammed (S.A.V.)’in çocukluğuna naif bir bakış açısıyla yaklaşarak beyaz perdeye taşıyor. Cast aşamasında büyük bir titizlikle oyuncu seçimleri gerçekleştiren yönetmen, 1 yıllık süreç sonrasında genç ve profesyonel oyunculardan oluşan bir ekiple çalıştı. İtalya'dan birçok yönetmen bu filmde görev aldı. Hz. MuhammedAllah'ın Elçisi filmi İslamiyet ile ilgili bugune denk en iddiali projelerinden biri. Ve Peygamber Efendimiz (S.A.V.) hakkında bugüne kadar çekilen 2. film olma özelliğine sahip...
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Biography History Drama
Süre : 178 dakika
Ülke : İran
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Majid Majidi
Senaryo : Majid Majidi
Müzik : A.R. Rahman
Görüntü Yönetimi : Vittorio Storaro
Kurgu : Niccolo H. Bodner
Sanat Yönetimi : Miljen Kreka Kljakovic, Ali Kashfi.
Oyuncular : Mahdi Pakdel, Sareh Bayat , Mina Sadati, Ali Reza Shoja-Nuri, Mohsen Tanabandeh, Dariush Farhang, Siamak Adib, Mohammad Asgari , Ra'na Azadiva, Sadegh Hatefi.
Yapımcı Firma : Nourtaban Film Industry
İthalatçı Firma : Turkuvaz Medya
Dağıtımcı Firma : Chantier Films
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır