Haftanın Yeni Filmleri 04.11.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.10.2016 - Hollanda)

» Sinemalar ve Seanslar
üç boyutlu  bu film türkçe seslendirilmiştir  

Mike Mitchell, Walt Dohrn
 

 

Troller
Trolls
Shrek’in yaratıcıları ve DreamWorks Animation’dan Troller, bazılarının mutluluğu bulabilmek için ne kadar uzağa gidebileceğini anlatan zekice, komik ve riayetsiz hikayesi. Film seyircilerini, rengarenk ve harika bir dünyaya sahip, aşırı iyimser, ağızlarında sürekli bir şarkı, her adımlarında dans olan Trollerin ve aşırı kötümser, sadece midelerinde bir Troll varsa mutlu olabilecek Bergenlerin dünyasına seyahate çıkarıyor. Bergenlerin Troll Kasabasını istilasından sonra, bu güne kadar doğmuş en mutlu Troll Poppy (Anna Kendrick), aşırı dikkatli ve umutsuz Branch (Justin Timberlake) ile arkadaşlarını kurtarmak için bir yolculuğa çıkar. İkili eğer birbirlerine tahammül edebilmeyi başarırlarsa, görevleri macera dolu olacak. Troller, unutulmayan karakterler, müzik, mizah, macera ve renkler ile zengin dünyası ile gençlerin ilgisini çekerken, aynı zamanda mutluluğu arama yolculuğu teması ile yetişkinlere de hitap ediyor. Sürekli şarkı söyleyen, dans eden ve kucaklaşan Troller ile dolu olan mutluluk dünyası gerçekten de filmin her karesine ilham veriyor. Troller başkalarına ve en önemlisi kendimize olan davranışlarımıza keşfe çıkıyor. Filmin duygu dolu mesajı, mutluluğun paylaştıkça çoğalan bulaşıcı bir güç olduğunu anlatıyor. Film yapımcıları önceki Troll hikayelerini sahiplendiklerine dikkat çekiyor. “Bu yaratıkların aslında korkunç çirkin olmaları ancak zamanla tatlı çirkinliğe evrilmeleri bizi büyüledi.” diyor Mitchell. “1970lerde mutluluğun bir sembolü haline geldiler.” “Diğer yanda Trollerin komşuları olan Bergenler, ne aydınlanmış ne de barışçıllardır.” diye ekliyor Shay. “Troller 70lerin hissettirdiklerini Bergenlere uygulamalı ve mutluluğun birçok farklı yerde bulunabileceğini öğretmeliler.” Bu kolay bir görev değil çünkü Bergenler ahenkten, sevinçten yoksun ve mutluluğu sadece zarar verici davranışlarda bulan yaratıklardır. Mutlulukları onların pek kontrolünde değildir, aynı zamanda ulaşıldığında tatmin seviyesi çok düşük olur.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Animation Adventure Comedy
Süre : 92 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Mike Mitchell, Walt Dohrn.
Senaryo : Jonathan Aibel, Glenn Berger.
Müzik : Christophe Beck
Görüntü Yönetimi : Yong Duk Jhun
Kurgu : Nick Fletcher
Sanat Yönetimi : Timothy Lamb
Oyuncular : Seslendirme: Anna Kendrick, Zooey Deschanel, Justin Timberlake, Christine Baranski, Jeffrey Tambor,nChristopher Mintz-Plasse, James Corden, Kunal Nayyar, Gwen Stefani, Russell Brand, John Cleese, Quvenzhané Wallis, Meg DeAngelis, GloZell Green, Ron Funches,Walt Dohrn, Caroline Hjelt, Aino Jawo.
Yapımcı Firma : DreamWorks Animation, Festa Entertainment.
İthalatçı Firma : TME / The Moment Entertainment
Dağıtımcı Firma : TME
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır