Haftanın Yeni Filmleri 11.11.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 14.10.2016 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

J.A. Bayona
 

 

Canavarın Çağrısı
A Monster Calls
Ödüllü romandan esinlenilen, inanılmaz görsellere ve baş döndürücü duygusallığa sahip Canavarın Çağrısı filminin yönetmen koltuğunda J.A Bayona (Kıyamet Günü, Yetimhane) oturuyor. Senaryo uyarlaması aynı zamanda kitabın yazarı olan Patrick Ness tarafından yapıldı. Ness ise bu romanı Siobhan Dowd’un özgün fikrinden esinlenerek yazdı. 12 yaşındaki Conor O’Malley (Lewis MacDougall) canavarlar ve peri masallarının fantastic dünyasına kaçmak üzeredir. Annesinin (Felicity Jones) hastalığı ile ilgilenen Conor, aynı zamanda pek sempatik olmayan büyükannesi (Sigourney Weaver) ile zaman geçirmek zorundadır. Bulunduğu okul eğitimden uzak ve zorbalarla doludur. Conor’un babası ise ondan binlerce mil uzakta, Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşmiştir. Çocuk bir rehberin hasretini çekmektedir. Conor beklenmedik bir şekilde en olasılık dışı dostunu çağırmış bulunur. Bir gece saat tam 12.07 ‘de yatak odasının penceresinde beliren, 13 metrelik porsuk ağacı (Liam Neeson tarafından canlandırılan), o geceden sonra her akşam aynı saatte Conor ‘u ziyaret etmeye başlar. Canavarın anlatacağı hikayeler vardır ve Conor’un bu hikayeleri dinleyip kafasında canlandırması konusunda ısrarcıdır. Canavar bu hikayeleri dinledikten sonra Conor’un kendi hikayesini anlatmasını ister. Bu kadim, vahşi ve acımasız Canavar, Conor’un cesaret, inanç ve gerçeklik ile dolu yolculuğunda ona rehberlik eder. Bir Focus Features, Participant Media/River Road Entertainment, Apaches Entertainment, Telecinco Cinema ve Le Trini işbirliği prodüksiyonu. Başrollerinde Sigourney Weaver, Felicity Jones, Toby Kebbell, Lewis MacDougall,ve Liam Neeson. Makyaj ve Saç dizaynı, Marese Langan. Kostüm dizaynı, Steven Noble. Ses Dizaynı, Oriol Tarragó. Rol Dağıtımı, Shaheen Baig. Müzik, Fernando Velázquez. Editörler, Bernat Vilaplana, Jaume Martí. Prodüksiyon Tasarımı, Eugenio Caballero. Fotoğraf Yönetmeni, Óscar Faura. Yardımcı Yapımcı, Sandra Hermida. Baş Yapımcı, Patrick Ness, Jeff Skoll, Bill Pohlad, Jonathan King, Mitch Horwits, Patrick Wachsberger, Enrique López Lavigne, Ghislain Barrois ve Álvaro Augustin. Yapımcı, Belén Atienza. Based upon the novel written by Patrick Ness from an original idea by Siobhan Dowd. Patrick Ness’in, Siobhan Dowd’un özgün fikrinden esinlenerek yazdığı romanı temel alındı. Senaryo, Patrick Ness. Directed by J.A. Bayona. Bir Focus Feature yayını.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Drama Fantasy
Süre : 108 dakika
Ülke : İspanya Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : J.A. Bayona
Senaryo : Patrick Ness
Müzik : Fernando Velazquez
Görüntü Yönetimi : Oscar Faura
Kurgu : Jaume Martí, Bernat Vilaplana.
Sanat Yönetimi : Dídac Bono
Oyuncular : Liam Neeson, Felicity Jones, Sigourney Weaver, Toby Kebbell, Geraldine Chaplin, Lewis MacDougall, Dominic Boyle, Jennifer Lim, Max Gabbay, Morgan Symes, Max Golds, Frida Palsson.
Yapımcı Firma : Apaches Entertainment, La Trini, Participant Media, River Road Entertainment.
İthalatçı Firma : The Moments Entertainment / TME
Dağıtımcı Firma : TME
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır