Haftanın Yeni Filmleri 02.12.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 02.12.2016 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Kıvanç Sezer
 

 

Babamın Kanatları
Babamın Kanatları
İbrahim, kentin bütün boş alanlarında yükselmekte olan sitelerden birinin inşaatında yeğeniyle birlikte çalışan Vanlı bir depremzededir. Tek amacı kardeşinin evinde sığıntı gibi yaşayan karısının ve kızlarının da yeni yapılan deprem konutlarından birine yerleşebilmesidir. Ancak İbrahim’in bütün umutları akciğer kanseri teşhisi konulmasıyla kırılır. Hastalığını saklayıp çalışmaya devam eder ve işçilerin o zorlu koşullarda, can güvenlikleri risk altında ter döktüklerini bile bile ödemelerini zamanında yapmayan ustabaşından parasını kurtarmaya çalışır. Yeğeni Yusuf ise daha iyi bir hayat kurma hayalleriyle fırsatları değerlendirirken ahlaki değerleri hiçe saydığının, amcasının ve arkadaşlarının haklarını gasp ettiğinin farkına bile varmaz. Karlovy Vary Film Festivali’nde yarışan Babamın Kanatları, inşaat sektörü, işçi hakları, iş cinayetleri gibi toplumu son yıllarda vicdanen çok meşgul eden meseleleri insan hayatının kıymeti ve bir babanın çaresizliği üzerinden ele alıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Drama
Süre : 101 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Kıvanç Sezer
Senaryo : Kıvanç Sezer
Müzik : Bajar
Görüntü Yönetimi : Jörg Gauber
Kurgu : Umut Sakallıoğlu
Sanat Yönetimi : Rabia Kip
Oyuncular : Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip, Tansel Öngel.
Yapımcı Firma : Nar Film
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır