Haftanın Yeni Filmleri 02.12.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 02.12.2016 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Ümit Köreken
 

 

Mavi Bisiklet
Mavi Bisiklet
Blue Bicycle
Ali, annesi ve kız kardeşiyle birlikte yaşar. Boş zamanlarında bir lastikçide çalışır. Haftalığını evin ihtiyaçları için annesine verir; bahşiş olarak aldığı birkaç lirayı ise mavi bir bisiklet alabilmek için biriktirir. Ali'nin babası, kasabadaki çiftlikte çalışırken yaşamını yitirir, ancak cesedi tren yolunda bulunur. Olayın tek şahidi, çiftliğin kâhyası Salim'dir. Ali'nin platonik aşkı Elif, çocukların oyuyla seçilmiş okul başkanıdır. Kâhya Salim de kasabaya gelen torunu Hasan´ı okula kaydettirir. Kısa bir süre sonra okul müdürü, Elif'in yerine okul başkanlığını Hasan'a verir. Elif'e haksızlık yapıldığını düşünen Ali, arkadaşı Yusuf'un da yardımıyla büyük bir kampanya başlatır.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Drama
Süre : 94 dakika
Ülke : Türkiye Almanya
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Ümit Köreken
Senaryo : Ümit Köreken, Nursen Çetin Köreken.
Müzik : Niklas Lindschau
Görüntü Yönetimi : Ali Aga
Kurgu : C. Ozan Türkyılmaz
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Selim Kaya, Eray Kılınçarslan, Katya Shenkova, Fatih Koca, Bahriye Arın.
Yapımcı Firma : Drama Film
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Sınıflandırma :
Editör : (8/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır