Haftanın Yeni Filmleri 23.12.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 23.12.2016 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Tayfur Aydın
 

 

Siyah Karga
Siyah Karga
Fransa´da yaşayan İran asıllı oyuncu Sara´nın, beklenmedik bir anda babasından aldığı bir mektupla ülkesine dönmesi gerekir. Oynadığı bazı açık sahneler nedeniyle ülkeye girişi rejim tarafından yasaklanan Sara, İran´a Türkiye üzerinden illegal yollardan gitmeye karar verir. Türkiye'de turizm rehberi Yılmaz´dan yardım alan Sara, zor ve uzun bir yolculuk sonunda Hakkari´ye varır. Burada Yılmaz´ın arkadaşı Mehmet Selim de aralarına katılır, ancak yolculuk beklediklerinden daha zahmetli ve tehlikelidir. Hem İran hem de Türk askerleri tarafından yakalanma korkusuyla tedirgin ve sabır dolu bu yolculuk sonunda, Sara hiç beklemediği durumlarla karşılaşır.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Drama
Süre : 98 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : M. Tayfur Aydın
Senaryo : M. Tayfur Aydın
Müzik : Selim Demirdelen
Görüntü Yönetimi : Emre Konuk
Kurgu : Selim Demirdelen
Sanat Yönetimi : Ayşe Babyoğlu, Hülya Karakaş.
Oyuncular : Aziz Çapkurt, Murat Toprak, Şebnem Hassanisoughi, Sedat Culum, Mehmet Ünal, Aydın Orak, Medya İzgi, Mahmut Eren.
Yapımcı Firma : MTA Film (Müslüm Aydın)
Dağıtımcı Firma : Orak Film
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır