Haftanın Yeni Filmleri 27.01.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 02.02.2017 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Adam Schindler
 

 

İçeride
Shut In
Senarist Christina Hodson, İçeride filmini yazmak için ilhamın, New York’da harap durumda bir stüdyo apartman dairesinde yalnız yaşarken geldiğini söylüyor. Gece yarısı duyduğu kaynağı bilinmeyen seslerin gölgesinde yazdığı ilk senaryoyu bitirmesi altı haftasını alıyor. Sonucunda ise, karışık duygular ve rahatlatıcı ancak dolambaçlı bir sona sahip şiddetli bir psikolojik gerilim oluyor. “Kafalarındaki gerilim türünü değiştirmek istedim.” diyor Hodson. “Geri dönüp gerçekten neler olduğunun farkına varabilmeniz için yolumun üstünde küçük ipuçları bırakmak istedim ve bu tatmin edici olacaktı.” Yapımcı ve Lava Bear’in başkanı olan Tory Metzger senaryodan anında etkilendiğini ve okuduğu hiç bir şeye benzemediğini söylüyor. “Eğer benim gibi çok sayıda senaryo okursanız çoğunlukla hikayenin nereye gideceğini tahmin ediyorsunuz ve çoğunlukla haklı çıkıyorsunuz. Ancak bu senaryoda ne olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Senaryonun dramatik bir hikaye olmadığını anlamam için 60 sayfa okumam gerekti. Bunu yapabilmek hiç de kolay değil.” Metzger ve Lava Bear’in eski CEO’su, aynı zamanda filmin yapımcılarından olan David Linde, güçlü bir kadın karakterin olduğu senaryoyu buldukları için çok heyecanlandılar. “Bu her zaman aradığımız ancak bulamadığımız bir hikaye.” Senaryonun hemen göze çarpmayan dramatik unsurlarının yanlış ellerde kaybolmasından ve sıradan bir korku filmine dönüşmesinden endişe duyan Hodson, doğru yönetmeni bulmak için ekibi ile uzun bir araştırmaya başlamış. Filmin yönetmenliğine, güçlü bir minimalist bakış açısına sahip tecrübeli İngiliz televizyon yönetmeni Farren Blackburn getirilir. “Filmi daha önce konuştuğumuz tüm yönetmenlerden farklı bir şekilde anladı.” diyor Metzger. “İlgilenen çok tecrübeli ve ödül sahibi yönetmenler de oldu. Ancak Blackburn’un bakış açısı özellikle bizi ona çeken sebep oldu.” Blackburn senaryoyu ilk gördüğünde merakının uyandığını söylüyor. “ İçeride’yi ilk okuduğumda sanatsal bir şekilde çekilebilecek bir tür filmi olduğunu anladım ve bu beni çok heyecanlandırdı.” diyor. “70’lerin Avrupa estetiğine sahip Amerikan filmlerinin büyük bir hayranıyım. Ayrıca İçeride, önemseyeceğiniz ve ilgi çekici bir yolculuğa sahip bir kahraman barındırıyor. Yani benim için karar vermek pek de zor olmadı.”
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Drama Horror Thriller
Süre : 90 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Adam Schindler
Senaryo : T.J. Cimfel, David White.
Müzik : Frederik Wiedmann
Görüntü Yönetimi : Eric Leach
Kurgu : Brian Netto, Adam Schindler.
Sanat Yönetimi : James Wiley Fowler
Oyuncular : Rory Culkin, Leticia Jimenez, Jack Kesy, Timothy T. McKinney, Joshua Mikel, Beth Riesgraf, Martin Starr.
Yapımcı Firma : Black Fish Films, Campbell Grobman Films, Jeff Rice Films, Vicarious Entertainment.
İthalatçı Firma : TME / The Moments Entertainment
Dağıtımcı Firma : TME
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır