Haftanın Yeni Filmleri 03.02.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.01.2017 - Arnavutluk)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Ben Affleck
 

 

Gecenin Kanunu
Live by Night
Oscar ödüllü Ben Affleck (“Argo”) dramatik suç gerilim filmi “Live by Night/Gecenin Kanunu”nda yapımcı, yönetmen ve oyuncu olarak yer aldı. Affleck, ayrıca, ödüllü en çok satan Dennis Lehane romanına dayanarak senaryoyu da kaleme aldı. Bu, “Gone Baby Gone”ın ardından Boston’lı ikilinin ikinci ortak çalışması. Dünyaya her ne sunarsan her zaman sana geri gelir, ama asla senin umduğun şekilde değil. Babacan nasihatler almak Joe Coughlin’in doğasına aykırıdır. Birinci Dünya Savaşı gazisi, Boston Emniyet Müdür Yardımcısı’nın oğlu olmasına rağmen yerleşik düzene karşı bir kanun kaçağı olduğunu ilan etmiştir. Joe tamamen kötü biri değildir; aslında, seçtiği yaşam tarzı için yeterince kötü bile değildir. Altlarında çalışmayı reddettiği gangsterlerin aksine, bir adalet anlayışına sahip, açık yürekli bir insandır. Bunların her ikisi de onun aleyhine işlemiş, onu tekrar tekrar korunmasız kılmıştır —hem işte hem aşkta. Kendisine ve yakınındakilere yapılan yanlışları düzeltme dürtüsüyle hareket eden Joe, yetiştiriliş tarzına ve kendi ahlak anlayışına aykırı ve riskli bir yola sapar. O ve pervasız ekibi soğuk Boston kışını artlarında bırakarak, Tampa’nın sıcağına giderler. Ve intikam Joe’nun ticaretini yaptığı romun içindeki şeker kamışlarından daha tatlı olabilse de, Joe onun da bir bedeli olduğunu öğrenecektir. “Live by Night/Gecenin Kanunu”nun yapımcılığını Appian Way şirketini temsilen Leonardo DiCaprio ve Jennifer Davisson; Pearl Street Films’i temsilen de Ben Affleck ve Jennifer Todd gerçekleştirdi. Chris Brigham, Dennis Lehane ve Chay Carter ise filmin yönetici yapımcılığını üstlendiler. Başrollerde Affleck’e Elle Fanning, Brendan Gleeson, Chris Messina, Sienna Miller, Zoe Saldana ve Oscar ödüllü Chris Cooper (“Adaptation”) eşlik etti. Filmin kamera arkasında, Affleck, üç Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Robert Richardson (“JFK”, “The Aviator”, “Hugo”), Oscar adayı yapım tasarımcısı Jess Gonchor (“True Grit”, “Foxcatcher”), Oscar ödüllü kurgu ustası William Goldenberg (“Argo”) ve Oscar adayı kostüm tasarımcısı Jacqueline West’le (“The Curious Case of Benjamin Button”, “Argo”) yer aldı. Filmin müziği Harry Gregson-Williams’ın imzasını taşıyor. Bir Warner Bros. Pictures filmi olan Appian Way/Pearl Street yapımı “Live by Night/Gecenin Kanunu”nun dağıtımı, tüm dünyada, bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures tarafından gerçekleştirilecek.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Crime Drama
Süre : 129 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Ben Affleck
Senaryo : Ben Affleck
Müzik : Harry Gregson-Williams
Görüntü Yönetimi : Robert Richardson
Kurgu : William Goldenberg
Sanat Yönetimi : Steve Christensen, Dawn Swiderski, Jeremy Woodward.
Oyuncular : Ben Affleck, Elle Fanning, Remo Girone, Brendan Gleeson, Robert Glenister, Matthew Maher, Chris Messina, Sienna Miller, Zoe Saldana, Chris Cooper, Titus Welliver, Max Casella, Christian Clemenson, J.D. Evermore, Clark Gregg, Anthony Michael Hall, Chris Sullivan, B.C. Halifax, Derek Mears.
Yapımcı Firma : Appian Way, Pearl Street Films, Warner Bros..
İthalatçı Firma : Warner Bros. Türkiye
Dağıtımcı Firma : WB Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır