Haftanın Yeni Filmleri 03.02.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 07.01.2016 - Avustralya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Garth Davis
 

 

Lion
Lion
Beş yaşındaki Saroo ve abisi Godoo ile çıktıkları kısa gezide birbirlerini kaybederler. Tek başına bir trende Hindistan’ın binlerce kilometre ötesine giren Saroo yalnız başına hayatta kalmaya çalışır. Daha sonra Avusturalyalı bir çift tarafından evlat edinilir. Bu aile ile birlikte tekrar sevgiyi tadar. Kaybettiğini anılarını bulma umudunu yaşatmak ister fakat kendisini evlatlık alan ailesinin duygularını incitmek istemeyen Saroo, geçmişine; annesi ve abisine kavuşma arzusunu bastırır. Şans eseri tanıştığı Hintli arkadaşları bastırdığı özlemi yeniden uyandırır. Saroo az sayıda anıları ile gerçek ailesini bulmak için çok zorlu bir maceraya atılır. Altın Küre Ödüllerinde; En İyi Sinema Filmi, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En Özgün Film Müziği ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorilerinde adaylığı bulunan Lion 3 Şubat’ta seyircileriyle buluşuyor. Saroo Brierly'nin anı kitabı A Long Way Home'dan uyarlanan Lion'ın yönetmenliğini Emmy Ödüllü Garth Davis (Top Of The Lake) yaptı, senaryosunu da Luke Davies (Candy, Life) yazdı. Lion'ın başrollerinde Dev Patel (Slumdog Millionaire, The Best Exotic Marigold Hotel), Oscar ödüllü Nicole Kidman (Paddington, The Hours) Oscar adayı Rooney Mara (Carol, The Girl With The Dragon Tattoo) ve David Wenham (Top of the Lake, 300), Nawazuddin Siddiqui, Priyanka Bose, Tannishtha Chatterjee, Deepti Naval ve yeni oyunculardan Sunny Pawar var. Lion, Londra ve Sydney merkezli See-Saw Films (The King's Speech, Shame, Top Of The Lake) ile Aquarius Films ve Sunstar Entertainment iş birliğiyle geliştirildi ve yapımcılığı üstlenildi. Avustralya ve Yeni Zelanda distribütörü Transmission Films. Filmin ortak finansörleri Screen Australia ve Fulcrum Media Finance.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Drama
Süre : 118 dakika
Ülke : Avustralya İngiltere Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Garth Davis
Senaryo : Luke Davies
Müzik : Volker Bertelmann, Dustin O'Halloran.
Görüntü Yönetimi : Greig Fraser
Kurgu : Alexandre de Franceschi
Sanat Yönetimi : Chris Kennedy
Oyuncular : Rooney Mara, Nicole Kidman, Dev Patel, David Wenham, Nawazuddin Siddiqui, Pallavi Sharda, Benjamin Rigby, Tannishtha Chatterjee, Deepti Naval, Menik Gooneratne, Belinda Misevski, Sachin Joab, Emilie Cocquerel, Arka Das, Priyanka Bose, Divian Ladwa, Lucy Moir.
Yapımcı Firma : See-Saw Films, Aquarius Films, Screen Australia, Sunstar Entertainment, The Weinstein Company.
İthalatçı Firma : Pinema
Dağıtımcı Firma : Pinema
Sınıflandırma :
Editör : (8/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır