Haftanın Yeni Filmleri 10.03.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 08.03.2017 - Belçika)

» Sinemalar ve Seanslar
üç boyutlu  bu film türkçe seslendirilmiştir  

Jordan Vogt-Roberts
 

 

Kong: Kafatası Adası
Kong: Skull Island

Warner Bros. Pictures ve Legendary Pictures’ “Kong: Kafatası Adası/Kong: Skull Island”nda, efsanevi Kong hikayesini Jordan Vogt-Roberts yönetmenliğinde, yeniden kurguluyor. Filmde farklı alanlardan bir grup araştırmacı, Pasifik’te güzel olduğu kadar da tehlikeli meçhul bir adayı keşfe çıkarlar. Hiçbirisi, Kong efsanesinin yaşadığı yere yol aldıklarından habersizdir. “Kong: Kafatası Adası”nın başrol oyuncuları şöyle sıralanıyor: Tom Hiddleston (“The Avengers,” “Thor: The Dark World”), Samuel L. Jackson (“The Hateful Eight,” “Avengers: Age of Ultron”), Oscarlı Brie Larson (“Room,” “Trainwreck”), John Goodman (“Transformers: Age of Extinction,” “Argo”) ve John C. Reilly (“Guardians of the Galaxy,” “Step Brothers”). Uluslararası oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ise şöyle sıralanıyor; Jason Mitchell (“Straight Outta Compton”), John Ortiz (“Steve Jobs”), Thomas Mann (“Beautiful Creatures”), Shea Whigham (“The Wolf of Wall Street”), Toby Kebbell (“Dawn of the Planet of the Apes”) ve Eugene Cordero (“The Kings of Summer”). Vogt-Roberts’ın yönettiği filmin senaryosu Max Borenstein, John Gatins, Dan Gilroy ve Derek Connolly’e ait. “Kong: Kafatası Adası”nın yapımcılığını Legendary Pictures’dan Thomas Tull ve Jon Jashni ile Mary Parent. Yönetici yapımcıları; Eric McLeod ve Alex Garcia. Kamera arkası yaratıcı ekibinde görüntü yönetmeni Larry Fong (“Batman v Superman: Dawn of Justice”), yapım tasarımcısı Stefan Dechant (“True Grit,” ve “Avatar”ın süpervizör art direktörü ), editör Christian Wagner ( “Fast & Furious” filmleri) ve kostüm tasarımcısı Mary Vogt (“Men in Black” filmleri) bulunuyor. Ekipte ayrıca Oscar ödüllü makyaj süpervizörü Bill Corso (“Lemony Snicket’s “A Series of Unfortunate Events,” “Star Wars: The Force Awakens”) ve dublör süpervizörü George Cottle (“Interstellar,” “The Dark Knight Rises”) bulunuyor. Efsanevi Kong, Industrial Light & Magic tarafından görsel efekt süpervizörü 2 Oscar Ödüllü Stephen Rosenbaum (“Avatar,” “Forrest Gump”) ile birlikte yaratıldı. İzleyiciyi gizemli Kafatası Adası’nın tamamen içine çekebilmek için yönetmen Jordan Vogt-Roberts, oyuncuları ve film yapım ekibi ile birlikte 6 ayda 3 kıta gezdi. İlkel manzaraları yakalayabilmek için Ekim 2015’de ilk çekimin olduğu Oahu, Hawaii, Avustralya Gold Coast ve son olarak Vietnam’a gittiler. Filmin çekimleri bir çok farklı bölgede gerçekleşse de, bazı yerler daha önce filmde hiç görülmedi.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Action Adventure Fantasy
Süre : 118 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Jordan Vogt-Roberts
Senaryo : Max Borenstein, Derek Connolly, John Gatins, Dan Gilroy.
Müzik : Henry Jackman
Görüntü Yönetimi : Larry Fong
Kurgu : Bob Murawski, Richard Pearson, Christian Wagner.
Sanat Yönetimi : Bill Booth
Oyuncular : Brie Larson, Tom Hiddleston,Toby Kebbell, Samuel L. Jackson, John Goodman, Corey Hawkins, John C. Reilly, Thomas Mann, Vivienne Taylor, Tian Jing, Shea Whigham, Toshiko Onizawa, Jason Mitchell, John Ortiz, Terry Notary, Will Brittain, Marc Evan Jackson, Kevin Kent, Jiaoying Liang.
Yapımcı Firma : Legendary Entertainment, Warner Bros..
İthalatçı Firma : Warner Bros. Turkey
Dağıtımcı Firma : WB Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır