Haftanın Yeni Filmleri 17.03.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 16.03.2017 - Çek Cumhuriyeti)

» Sinemalar ve Seanslar
üç boyutlu  bu film türkçe seslendirilmiştir  

Bill Condon
 

 

Güzel ve Çirkin
Beauty and the Beast

Disney’in canlı çekim (live-action) klasik animasyon uyarlaması “Güzel ve Çirkin”, günümüz izleyicileri için klasik karakterlere yeniden hayat veriyor ve orjinal müziğe sadık kalırken klasiğe pek çok yeni şarkı da ekliyor. “Güzel ve Çirkin” bir canavar tarafında kaleye hapsedilen genç, güzel ve özgür Bella’nın hikayesini konu alıyor. Korkularına rağmen Bella, kalenin çalışanlarıyla arkadaş olur, canavarın korkunç dış görünüşünün arkasındaki hassas kalbi ve gerçek Prensi keşfeder. Filmde, Bella rolünü Emma Watson, canavar rolünü Dan Stevens, yakışıklı ama sığ bir köylü olan Gaston rolünü Luke Evans, Bella’nın egzantrik fakat sempatik babası Maurice rolünü Oscar® ödüllü oyuncu Kevin Kline üstleniyor. Ayrıca, Gaston’un yaveri Lefou rolünü Josh Gad, Lumiere rolünü Golden Globe® adayı Ewan McGregor, Maestro Cadenza rolündü Oscar adayı Stanley Tucci, Plumette rolünü Gugu Mbatha-Raw, tüy kutusu Madame Garderobe rolünü altı kez Tony Ödülü® almış Audra McDonald, zihin saati Cogsworth,rolünü Oscar adayı Ian McKellen ve çaydanlık Mrs. Potts rolünü ise iki defa Academy Ödülü® almış Emma Thompson canlandırıyor. Oscar® ödüllü Bill Condon tarafından yönetilen film 1991 yılındaki animasyon filmine dayanıyor. Senaryo yazarları; Evan Spiliotopoulos, Bill Condon ve Stephen Chbosky. Yapımcılar; Mandeville Films’ David Hoberman, Todd Lieberman ve sekiz Oscar sahibi besteci Alan Menken.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Fantasy Musical Romance
Süre : 129 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Bill Condon
Senaryo : Stephen Chbosky
Müzik : Alan Menken
Görüntü Yönetimi : Tobias A. Schliessler
Kurgu : Virginia Katz
Sanat Yönetimi : James Foster, Nick Gottschalk, Niall Moroney.
Oyuncular : Emma Watson, Luke Evans, Ian McKellen, Ewan McGregor, Dan Stevens, Gugu Mbatha-Raw, Stanley Tucci, Emma Thompson, Josh Gad, Kevin Kline, Audra McDonald, Hattie Morahan, Henry Garrett, Adrian Schiller, Lynne Wilmot, Michael Jibson, Harriet Jones, Rudi Goodman, Dale Branston, Jimmy Johnston, Sophia Brown, Norma Atallah, Jane Fowler, Rossana Silva, Daniel Ioannou, Jak Allen-Anderson, Chris Andrew Mellon, Tom Oakley, Alexis Loizon.
Yapımcı Firma : Mandeville Films, Walt Disney Pictures.
İthalatçı Firma : UIP Türkiye
Dağıtımcı Firma : UIP Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır