Haftanın Yeni Filmleri 27.01.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 30.11.2016 - Belçika)

» Sinemalar ve Seanslar

Jessica Woodworth. Peter Brosens.
 

 

Kayıp Kral
King of the Belgians
King of the Belgians
<p>Bel&ccedil;ika Kralı 3. Nicolas birşeyden habersiz İstanbul gezisinin tadını &ccedil;ıkarırken Bel&ccedil;ika&rsquo;nın Fransızca konuşulan Valon b&ouml;lgesi bağımsızlığını ilan eder. Şimdi kral, krallığını korumak i&ccedil;in evine geri d&ouml;nmek zorundadır. Ama şiddetli fırtına t&uuml;m u&ccedil;ak hatlarını ve iletişim ara&ccedil;larını felce uğratır. Ne u&ccedil;aklar ne de telefonlar &ccedil;alışmaktadır&hellip; Yanlarında İstanbul gezisini &ccedil;ekmek &uuml;zere gelen ka&ccedil;ık İngiliz belgeselci ve bir grup Bulgar folklor ekibinin yardımı ile kral ve ekibi Bulgaristan sınırından ge&ccedil;meyi başarır. Tabii ki, kılık değiştirerek! Bu bitmeyen yolculuk kralın ger&ccedil;ek d&uuml;nya ve ger&ccedil;ek insanların hik&acirc;yeleriyle tanışma fırsatı yakaladığı kimi zaman ise tehlikeli ka&ccedil;ışlarla, komik kayboluşlarla ama hep sımsıcak karşılaşmalarla dolu bir keşfe d&ouml;ner; Bel&ccedil;ika Kralının, kendisini ve d&uuml;nyayı yeniden keşfettiği destansı bir Balkan seyahatine&hellip;</p>
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Comedy Drama
Süre : 94 dakika
Ülke : Belçika Hollanda Bulgaristan
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Peter Brosens, Jessica Woodworth.
Senaryo : Peter Brosens, Jessica Woodworth.
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Ton Peters
Kurgu : David Verdurme
Sanat Yönetimi : Sabina Christova
Oyuncular : Peter Van den Begin, Lucie Debay, Titus De Voogdt, Bruno Georis, Goran Radakovic, Pieter van der Houwen, Nina Nikolina, Valentin Ganev, Nathalie Laroche, Yuri Angelov, Ekatarina Angelova, Kostadin Atanasov, Petko Chalakov, Nikolay Dimov, Pavel Doytchev, Tamara Dragicevic, Encho Enchev, Lili Galevska, Martin Georgiev, Kristina Ingilizova, Iliana Kitanova, Mihajlo Kotzev.
Yapımcı Firma : Bo Films, Entre Chien et Loup, Topkapi Films, Art Fest.
İthalatçı Firma : Filmartı
Dağıtımcı Firma : Filmartı
Editör : (7/10)

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır