Haftanın Yeni Filmleri 28.04.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 19.05.2017 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Attila Gökbörü
 

 

Bir Annenin Feryadı
Bir Annenin Feryadı

1970’li yıllar, İstanbul. Duvarcı ustası Tahir Özü temiz, şansı yaver gitmiş, müteahhitliğe terfi etmiş ve İstanbul’un zengin-sosyetik semti Şişli’ye taşınmıştır. Eşi Bedriye bu taşınmaya ayak uydurmuş, tam bir sosyete kadını olup çıkmıştır. Ama aile büyüğü Dede, İstiklal savaşı gazisi onbaşı Hacı Arif bu değişikliğe ayak uyduramamıştır. O, torunları İhsan ve sonra Emine’nin dinini diyanetini bilen insanlar olarak yetişmelerini istemekte. Böyle bir aile ortamında yetişen evin oğlu ihsan önce sol olaylara karışır, başı derde girer ve Fransa'ya kaçar. Ama İhsan her gittiği yerde başını derde sokmayı başarır. Film olaydan olaya savrulan İhsan'ın ibret dolu hikayesidir.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Drama Family
Süre : 115 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Attila Gökbörü
Senaryo : Attila Gökbörü
Müzik : Erdinç Gökçay
Görüntü Yönetimi : Çetin Tunca
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Mertkan Arat, Altan Akışık, Behice Maurer, Rüzgar Memişoğlu, Kerem Gökçer, Banu Şahin, Büşra Vurat, Nady Bondar, Yiğit Çelebi, Demir Parscan, Ayşegül Kaygusuz, Ceyda Ayça Çetin.
Yapımcı Firma : Elif Sanat Yapımları (Ali Osman Emirosmanoğlu)
Dağıtımcı Firma : Özen Film
Sınıflandırma :
Editör : (3/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır