Haftanın Yeni Filmleri 12.05.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.05.2017 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Burak Serbest
 

 

Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı
Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı

Kayra 20 yaşında, annesini, babasını ve kız kardeşini trafik kazasında kaybeder. Geride sadece Datça'daki babaannesi kalmıştır; onun da akli dengesi yerinde değildir. İntiharı düşünür, sonra Ezgi gelir aklına. Ezgi; antrenörü, platonik aşkıdır. Ezgi’ye duygularını açar, karşılık alamaz. İntihar yeniden aklına düşer. Babaannesini görüp intihar edecektir. En yakın arkadaşı Sertaç'la karavan kiralayıp yollara düşerler. Kayra ve Sertaç’ın yolları köpeği ile yolculuk eden Ömer’le kesişir. Ömer, evi terk eden babasını bulmak için üç dört gün önce evden kaçmıştır. Geceyi üçü beraber Kayra'nın anne ve babasının tanıştığı sahilde geçirirler. Sonraki gün Ömer'i eve götürürler. Kayra Ömer'in annesine hayran olmuştur. Hep birlikte çok eğlenceli bir gece geçirirler. Sabah olunca Kayra ve Sertaç yeniden yola çıkarlar. Babaannesinin vardıklarında evde kimse yoktur sanki terk edilmiştir. Burası aynı zamanda Kayra'nın doğduğu evdir. Kayra çıldırır karavana sakladığı silahı alır. Ama intiharı beceremez. Çünkü yolculuk onu yeniden hayata bağlamıştır. Bir süre sonra babaannenin patikadan geldiği görülür, Kayra babaannesine kavuşur.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Drama
Süre : 95 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Burak Serbest
Senaryo : Burak Serbest
Müzik : Burak Serbest, Ahmet Burak Topalakçı.
Görüntü Yönetimi : Ali Cihan Yılmaz
Kurgu : Güney Sokullu
Sanat Yönetimi : Gökhan Arı
Oyuncular : Edip Tepeli, Doğa Nalbantoğlu, Açelya Devrim Yılhan, Kıvanç Deniz, Sema Şimşek, Ufuk Tan Altunkaya, Ünal Silver, Aga Jolanta, Suna Selen, Volkan Ünal, İpek Tenolcay, Kayra Zabçı, Mehmet Esen.
Yapımcı Firma : Serbest Film (Burak Serbest)
Dağıtımcı Firma : Derin Film
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır