Haftanın Yeni Filmleri 19.05.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 04.03.2016 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Necmi Yıldırım
 

 

Hızlı ve Tüplü
Hızlı ve Tüplü

Film, sanayi sitesinde çalışan 2 gencin Şahin marka otomobilleriyle, Almanya’dan gelen lüks otomobilli Tansu’yla yarışlarını anlatılıyor. Tarih kokan Konya sokaklarında drift yapan türlü türlü modifiyeli araçlar ve hayat dolu 2 Anadolu gencinin gerçek yaşam hikayesi konu edilmektedir. Gökhan ve Metin Anadolu topraklarında yetişmiş, ustalarının izinden giden, çalışkan tamirci çıraklarıdır. Hayallerini süsleyen Şahin marka arabayı almak için paralarını birleştirmeye karar verirler. Kayserili galerici buldukları sarı renkli Şahin istedikleri gibidir. Nihayet hayallerindeki Şahin marka arabayı alırlar ve modifiye yapmaya karar verirler. Ustalarının yardımı ile başlayan komik ve aksiyon dolu hayatları karşısına çıkan Kayserili galerici, lastikçi Emin ve güçlü rakibi Tansu (ÖZGÜR TEKE) ile daha da bir renklenecektir. Metin’in hayallerini süsleyen Şengül ile evlilik planları yaparken, aksiyon dolu hayatları, Gazeteci Emel’in hayatlarına girmesiyle daha da alevlenecektir. Metin ve Gökhan driftlere katılabilecek mi? Hedeflerine nasıl ulaşacaklar? Aldıkları araç onlara nasıl bir hayat sunacak? Başarılı performansları ile izleyicilere verecekleri adrenalini absürt komedi ile birleştirerek gerçek bir hikayeye dönüştürmektedirler. Hızlı ve Tüplü, Şahin ve modifiye Sever izleyicilere keşfedilmemiş bir sinema deneyimi yaşatacaktır.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Comedy
Süre : 90 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Yusuf Güven
Senaryo : Neşe Karataş
Müzik : Ender Gündüzlü, Metin Arıgül.
Görüntü Yönetimi : Soner Özdemir
Kurgu : İlyas Uygur
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Özgür Teke, Nazlı Yağmur Genç, Haldun Boysan, Selahattin Taşdöğen, Berker Soyçiçek, Halil Esen, Mejmet Ali Tuncer, Hüseyin Berker Soyçiçek, Sinem Ertuğrul, Bilal Akif Yörük.
Yapımcı Firma : Mor Yapım (Üsame Talha Başaran)
Dağıtımcı Firma : Özen Film
Sınıflandırma :
Editör : (2/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır