Haftanın Yeni Filmleri 26.05.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 08.09.2016 - Birleşik Arap Emirlikleri)

» Sinemalar ve Seanslar
bu film türkçe seslendirilmiştir  

Khurram H. Alavi, Ayman Jamal.
 

 

Özgürlüğün Sesi Bilal
Bilal: A New Breed of Hero

Bilal, küçüklüğünden itibaren hep bir savaşçı olmayı hayal etmektedir. Siyah atlı süvarilerin vahşi saldırısı sonrası annesinin ölümü ve kız kardeşiyle birlikte başlayan esaret dönemi Bilal’in kâbus yılları olur. Esir pazarında Hicaz’ın en zengin tüccarı Ümeyye’ye satılışı ile yeni bir dönem başlar. Bilal hayatı boyunca annesinin öldürüldüğü günü asla unutamaz. Annesinin kendisine tavsiyeleri her zaman kulaklarındadır. Bu inanç ve hırsla kendi mücadelesini kendisinin vermesi gerektiğini bilir ve her şeye karşı mücadele başlar.1400 yıl önce Hicaz, önemli bir ticaret merkezi ve putperestlerin buluşma noktası idi. Bu kirlenmiş araziler üzerinde her yer, zenginin fakirler üzerinde ezici bir tahakkümü ile inlemekteydi. Ümeyye ve onun tüccarları da bu hususta en önde giden kişilerdi. İnsanlar körü körüne bunlara itaat etmekteydiler. Fakat Bilal asla bunu yapmadı. O gördüğü rüyalardan ve kalbini derinliklerinden gelen sese kulak vererek bir gün özgürlüğü haykıracağını hep hissediyordu. Bilal ve kız kardeşi bütün çocukluk dönemlerini Ümeyye’nin zulmü altında geçirdiler ama asla birbirleriyle olan bağları kopmadı, aksine gün geçtikçe güçlendi. Kız kardeşi prenses kadar güzel bir kızdı. Bilal annesini çok özlerdi. Kulağında ve gönlünde annesinin şarkıları hep ona ilham vermiştir. Bilal yakışıklı ve güçlü bir adamdır artık. Bir gün pazarda rastgele dolaşırken hayatını sonsuza dek değiştirecek bir olay yaşar ve tüccarların efendisi ile karşılaşır. Bilal artık asla eski Bilal olmayacaktır. Özgürlük arzusu bütün bedenini çöl sıcağından daha fazla yakmaktadır. Ve özgürlüğün sesine kulak verir. Annesinin sözleri hiç aklından çıkmamaktadır. “hiç kimse senin ruhunun sahibi olamaz” Fakat Ümeyye bedenin sahibi idi ve her fırsatta ona inanılmaz işkenceler yapmaktaydı. Amacı, putlara tapmaktan vazgeçenlere ibret olması için her fırsatta onu akla hayale gelmeyecek işkencelerle cezalandırmaktaydı. Fakat Bilal asla pes etmez. Güçlü iradesi ve özgürlük hayali onu dimdik ayakta tutar. Ve nihayet tüccarların efendisi (Hz. Ebu Bekir), kızgın kumlar üzerinde ve devasa taşlar altında işkence gören Bilal’i neredeyse bütün servetini vererek Ümeyye’den satın alır. Kız kardeşi geride kalır. Safvan (Ümeyye’nin oğlu) kız kardeşini özgür bırakmaz. Bilal kız kardeşi olmadan ne yapacaktır? Bilal artık özgür bir adamdır. Kısa zamanda yaşadığı toplulukta saygın bir konuma yükselir ve iyi bir savaşçı olur. Onun rehberi, tüccarların efendisi ve Hamza (zamanın en büyük savaşçısı)dır artık. Yeryüzünde herkesin aynı Güneş altında derisinin rengi ne olursa olsun eşit olduğunu ona anlattılar. Ve o çocukluğundan beri özlemini çektiği rüyasına kavuşmuştur artık. Ama hala kalbinde buruk bir acı var. Kız kardeşini özlemekte. Acaba onu yeniden görebilecek mi?

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Animation Action Adventure
Süre : 105 dakika
Ülke : Birleşik Arap Emirlikleri Suudi Arabistan
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Khurram H. Alavi, Ayman Jamal.
Senaryo : Ayman Jamal, Alex Kronemer, Michael Wolfe, Khurram H. Alavi, Yassin Kamel.
Müzik : Atli Örvarsson
Görüntü Yönetimi :
Kurgu : Atli Örvarsson
Sanat Yönetimi : Maha Al-Shafie, Yassin Kamel, Helen Saouma.
Oyuncular : Seslendirme: Adewale Akinnuoye-Agbaje, Ian McShane, China Anne, Thomas Ian Nicholas, Michael Gross, Cynthia Kaye McWilliams, Jacob Latimore, Fred Tatasciore, Jon Curry, Mick Wingert, Dave B. Mitchell, Al Rodrigo, Andre Robinson, Sage Ryan, Quinton Flynn, Mark Rolston, John Eric Bentley, Keythe Farley.
Yapımcı Firma : Barajoun Entertainment, Resnick Interactive Development.
İthalatçı Firma : Khan Medya
Dağıtımcı Firma : Mars Dağıtım
Sınıflandırma :
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır