Haftanın Yeni Filmleri 02.06.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 13.01.2017 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
bu film türkçe seslendirilmiştir  

David Soren
 

 

Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film
Captain Underpants: The First Epic Movie

DreamWorks Animation, en çok satan yazar ve illüstratör Dav Pilkey'nin çok sevdiği kitap serisi Kaptan Düşükdon’dan yola çıkılarak yapılan komik ve deli dolu animasyon filmi, KAPTAN DÜŞÜKDON’u sunuyor. Film iki yaratıcı ve muzip dördüncü sınıfa giden arkadaş arasındaki dostluğa odaklanıyor. Bu iki arkadaş kazara, kötü müdürlerini kendi yarattıkları beceriksiz bir süper kahraman olan Kaptan Düşükdon’a çeviriyor. David Soren'in yönettiği filmin yıldızlarla dolu seslendirmesinde Kevin Hart, Ed Helms, Nick Kroll, Thomas Middleditch, Jordan Peele ve Kristen Schaal yer alıyor.
Dav Pilkey'nin 12 kitap serisinin ilk kitabı 1997'de yayınlandı. Serisi 20 dile çevrildi ve dünya çapında 80 milyon sattı. Kitaplar, saatlerini ağaç evlerinde kendi tuhaf süper kahramanları Kaptan Düşükdon’un olduğu çizgi romanlarını yaratarak geçiren iki hayalperest, George Beard (Kevin Hart) ve Harold Hutchins'in (Thomas Middleditch) maceralarıyla ilgilidir. Sonra bir gün, kötü müdürleri iki arkadaşı ayrı sınıflara koymakla tehdit edince, yanlışlıkla onu hipnotize ederek Kaptan Düşükdon’a (Ed Helms) çevirirler.

DreamWorks Animation'ın 35. Projesi olan film, Pilkey'nin en çok satan serisinin ilk dört kitabına dayanıyor. Film, uzun süredir DreamWorks’ün birçok büyük yapımlarından Turbo ve iki Madagaskar’ın yönetmenliğini ve Shrek, Köpekbalığı Hikayesi, Orman Çetesi’nin hikaye sanatçılığını yapan David Soren’dir. Filmin yapımcısı Mark Swift projeye başlamadan çok önce serinin büyük hayranıydı. DreamWorks Animation'daki başarılı kariyeri boyunca Madagaskar 2, Madagaskar 3: Avrupa’nın En Çok Arananları ve Madagaskar Penguenleri’nin yapımcılığını üstlenmiş olan Swift: "İki büyük oğluma okurdum ve bazen iş yerinde uzun bir günün ardından gözlerimi açık tutmakta zorlanırdım" diyor. DreamWorks Animation, filmin geliştirme, senaryo, hikaye çizimi, düzen ve editöryel gibi ön uç çalışmalarının hepsini yaptı ve daha sonra Mikros Image Studio ile animasyonda işbirliği yaptı.
Yapımcı Mark Swift "Pilkey'nin kitapları dostluk şölenidir" diyor. "Kendi hayatınıza dönüp baktığınızda, vakit geçirmeyi sevdiğiniz, dünyaya sizin baktığınız gibi bakan arkadaşlarınızı bulmanız harika. Kitap serisi aynı zamanda yaratıcılığın kesintisiz bir şöleni. Kaptan Düşükdon çocukların kendi başlarına yarattığı bir kahraman ve ekranda gördüğümüz diğer süper kahramanlardan farklı. "
Filmde George'u seslendiren popüler aktör ve komedyen Kevin Hart (Zor Biraderler, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı), bu projenin parçası olmanın onu özellikle heyecanlandırdığını söylüyor. "Bu filmi gerçekten yapmak istedim, çünkü Kaptan Düşükdon çok büyük bir iş ve aynı zamanda çocuklarımın kendileriyle bağlantı kurabilecekleri bir film . Hem oğlum hem de kızım, bunu yapmak için dünyanın en havalı kişisi olduğumu düşündü ". Hart için, işin en eğlenceli yönlerinden biri, karakterinin ilerlemesine tanıklık etmekti. "George'un basit bir siyah-beyaz eskizden daha eksiksiz, renkli ve animasyon versiyonuna geçişine şahit olmak çok güzeldi. Seslendirdiğiniz karakterin yavaş yavaş hareket etmesini izlemek gerçekten özel bir deneyimdir. Animasyon sanatçılarının bu karakteri adım adım nasıl inşa ettiklerini ve George'un hayata dönüşüne tanık olmayı çok sevdim! "

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Animation Action Comedy
Süre : 103 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : David Soren
Senaryo : Nicholas Stoller
Müzik : Graeme Revell
Görüntü Yönetimi : David Bui
Kurgu : Susan Fitzer
Sanat Yönetimi : Nate Wragg
Oyuncular : Seslendirme: Kevin Hart, Ed Helms, Nick Kroll, Jordan Peele, Thomas Middleditch.
Yapımcı Firma : DreamWorks Animation, Scholastic Entertainment.
İthalatçı Firma : TME / The Moments Entertainment
Dağıtımcı Firma : TME
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır