Haftanın Yeni Filmleri 09.06.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 01.09.2016 - Gürcistan)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Alexandre Aja
 

 

Dokuzuncu Hayat
The 9th Life of Louis Drax

9 yaşındaki Louis Drax yaşadığı sekiz ölüm tehlikesinden canlı kurtulmayı başardı. Dokuzuncudan da canlı çıkabilecek mi?

Louis Drax kaza yapmaya çok meyillidir. Sadece küçük kazalar değil. Büyük, korkunç ve ölüm tehlikesi yüksek kazalar. Aslına bakılırsa yaşadığı sekiz yılda sekiz büyük ölüm tehlikesi atlatmıştır. Ezilmiş, zehirlenmiş, elektrik akımına kapılmış, donmuş, kırılmış ve boğulmuştur. Ancak gizemli bir nedenle hepsinden canlı çıkmayı başarır. Ne ailesi ne de psikiyatristi, Louis’nin gizemini gün yüzüne çıkaramaz.

Louis yaşadığı en büyük kazayı, dokuzuncu doğum günü sırasında annesi Natalie ve babası Peter ile beraber iken tecrübe eder. Bir uçurumdan, buz gibi soğuk suyun içine düşen Louis, hastaneye ulaşamadan ölür. Bu onun son kazası gibi görünmektedir.

Gerçekten öyle midir? Morgda geçirdiği iki saatin ardından, Louis açıklanamayan bir şekilde hareket etmeye başlar. Ünlü çocuk nörolojisti Dr.Allan Pascal, Louis’nin gizemini çözmeye kararlıdır. Ancak Dr. Pascal’ın Natalie Drax’a karşı artan ilgisi olayları çok daha karışık bir hale getirir. Ayrıca esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Peter, herkes için potansiyel bir tehlike oluşturmaya başlar.

Bu hikaye uyuyan bir çocuğun beyninin içinden anlatılıyor. Kırılgan bir annenin, gölgeler arasında gizlenen bir babanın ve parçaları birleştirmeye çalışan bir doktorun hikayesi anlatılıyor.

Çok satan romandan esinlenilen hikayede başrolleri, Dr.Pascal rolünde Jamie Dornan (Grinin Elli Tonu, Düşüş), Natalie Drax rolünde Sarah Gadon (İnanılmaz Örümcek Adam, 11.22.63), Peter Drax rolünde Aaron Paul (Breaking Bad, Hız Tutkusu) ve Louis’nin psikiyatristi Dr.Perez rolünde Oliver Platt (Frost/Nixon, X-Men: Birinci Sınıf) paylaşıyor.

Filmin yönetmen koltuğunda Alexandre Aja (Horns, Tepenin Gözleri, Yüksek Tansiyon) oturuyor. Filmin yapımcılığını Tim Bricknell (Hırsız, The No. 1 Ladies’ Detective Agency) ve Shawn Williamson (The Interview, 50/50) üstlenirken, yapım yönetmenliğini  Roseanne Korenberg (Tepetaklak Nelson, Lolipop), Zanne Devine (Adı Çıkmış, Mr.Holmes) ve Jonathan Kier yapıyor. Liz Jensen’in romanını senaryoya uyarlayan Max Minghella filmin hem senaristliğini hem de yapımcılığını üstlenmiş durumda.

 Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca dedektif rolünde Molly Parker (House of Cards, Yol), Peter Drax’ın annesi rolünde Barbara Hershey (Siyah Kuğu, Sonun Başlangıcı) ve Louis Drax rolünde Aiden Longworth (Hector and the Search for Happiness, Bir Yılbaşı Hikayesi 2) bulunuyor.

Kamera Arkasında ise fotoğraf yönetmeni Maxime Alexandre, sanat yönetmeni Rachel O’Toole, kostüm tasarımcısı Carla Hetland ve editör Baxter gibi yetenekler bulunuyor. Filmin müziklerini Patrick Watson yapıyor.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Mystery Thriller
Süre : 108 dakika
Ülke : İngiltere Kanada Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Alexandre Aja
Senaryo : Liz Jensen, Max Minghella.
Müzik : Patrick Watson
Görüntü Yönetimi : Maxime Alexandre
Kurgu : Baxter
Sanat Yönetimi : Nigel Evans
Oyuncular : Jamie Dornan, Aiden Longworth, Sarah Gadon, Michael Adamthwaite, Aaron Paul, Beckham Skodje, Adam Abrams, Molly Parker, Terry Chen, Randi Lynne, John Hainsworth, Goldie Hoffman, Julian Wadham, Nels Lennarson, Anjali Jay, Oliver Platt, Ostara Gardy, Jennifer Derwojed, Lina Roessler.
Yapımcı Firma : Brightlight Pictures, Blank Tape, Miramax.
İthalatçı Firma : The Moments Entertainment / TME
Dağıtımcı Firma : TME
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır