Haftanın Yeni Filmleri 23.06.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 23.06.2017 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Carla Simón
 

 

'93 Yazı
Estiu 1993
Summer 1993

Berlin Film Festivali’nden En İyi İlk Film ödülü alarak bütün dikkatleri üzerine çeken ve İstanbul Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü kazanan Carla Simon, filmin 6 yaşındaki kahramanı Frida’nın gözünden kendi hayatının değiştiği o yazı, dokunaklı olduğu kadar çarpıcı bir dille anlatıyor. Otobiyografik temeller üzerine kurulan filmde kullanılan nostaljik ögeler ve Frida’nın duygularıyla başa çıkma mücadelesi, bize yönetmenin geçmişinden ve anılarından ipuçları veriyor. 

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Family Drama
Süre : 97 dakika
Ülke : İspanya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Carla Simón
Senaryo : Carla Simón
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Santiago Racaj
Kurgu : Didac Palou, Ana Pfaff.
Sanat Yönetimi : Isona Rigau
Oyuncular : Laia Artigas, Paula Blanco, Etna Campillo, Bruna Cusí, Jordi Figueras, Dolores Fortis, Titón Frauca, Cristina Matas, Berta Pipó, Quimet Pla, Fermí Reixach, Paula Robles, Isabel Rocatti, Montse Sanz, Tere Solà.
Yapımcı Firma : Avalon, Fundación SGAE, Inicia Films, Institut Català de les Empreses Culturals (ICEC), Instituto de la Cinematografía y de las Artes Audiovisuales (ICAA), Media, Producciones Cinematográficas Cima, Sources 2, Televisión Española (TVE).
İthalatçı Firma : Filmartı
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır