Haftanın Yeni Filmleri 21.07.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.12.1991 - Almanya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Jim Jarmusch
 

 

Dünyada Bir Gece
Night on Earth

Bir gece boyunca çıktığımız dünya turunda New York, Los Angeles, Paris, Roma ve Helsinki’de çalışan 5 taksi şoförünün başından geçen olaylarla görüyoruz bu farklı şehirleri ve insanları. Dünyada Bir Gece; başrollerinde Roberto Benigni, Winona Ryder gibi olağanüstü oyuncularla da dikkat çeken, bağımsız Amerikan sinemasının usta yönetmeninden kült haline gelen, yönetmenin kendine özgü mizah anlayışını bir kez daha ustaca yansıttığı kaçırılmayacak bir film.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 1991
Tür * : Comedy Drama
Süre : 129 dakika
Ülke : Fransa İngiltere Almanya Amerika Birleşik Devletleri Japonya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Jim Jarmusch
Senaryo : Jim Jarmusch
Müzik : Tom Waits
Görüntü Yönetimi : Frederick Elmes
Kurgu : Jay Rabinowitz
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Gena Rowlands, Winona Ryder, Lisanne Falk, Alan Randolph Scott, Anthony Portillo, Armin Mueller-Stahl, Giancarlo Esposito, Richard Boes, Isaach De Bankolé, Béatrice Dalle, Pascal N'Zonzi, Emile Abossolo M'bo, Stéphane Boucher, Noel Kaufmann, Roberto Benigni, Paolo Bonacelli, Gianni Schettino, Antonio Ragusa, Nicola Facondo, Camilla Begnoni, Romolo Di Biasi.
Yapımcı Firma : JVC Entertainment Networks, Locus Solus Entertainment.
İthalatçı Firma : Filmartı
Dağıtımcı Firma : Filmartı
Sınıflandırma :
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır