Haftanın Yeni Filmleri 18.08.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 18.08.2017 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Gökhan Aksu
 

 

Semur: Şeytanın Kabilesi
Semur: Şeytanın Kabilesi

Çocukken teyzesi tarafından kıskançlık büyüsü yapılan Merve’nin hayatı kabuslarla geçmiştir.

Kıskançlığının sebebi, kız kardeşi Fatma (Merve’nin annesi) gibi mutlu bir hayatı olmadığından, fatma gibi evlenip çocuk sahibi olamamasından dolayıdır. Fatma’nın babası Hasan, ölürken kızlarına ‘’Bir daha kavga etmeyeceksiniz ve son nefesinize kadar birbirinizi bırakmayacaksınız’’ diye vasiyet eder ancak gözünü hırs bürüyen teyze kardeşi Fatma’nın hayatını mahvetmek için kıskançlık büyüsü yaptırır. O dönem ilim sahibi bir hoca tarafından büyü çözülür ve Merve yaşantısına devam eder. Merve üniversite çağında Ozan diye bir çocukla tanışır. Ozan ve Merve birbirlerine aşık olup evlenirler, kısa bir zaman sonra Merve’nin teyzesi hayatını kaybeder ve Merve’nin annesi Fatma, babasının vasiyeti üzerine son görevini yapmak için merveyi cenaze evine çağırır. Merve yaşadıklarından sonra o eve bir daha gitmek istemez. Annesi  Merveyi  eve çağırırır. ‘’Gelmezsen hakkımı helal etmem  bir daha yüzümü göremezsin’’ diyerek telefonu suratına kapatır.  Merve durumu Ozan’a anlattığında ozan Merve’nin annesine hak verir ancak bu durum Merveyi rahatsız eder, artık geriye iki seçenek kalmıştır, Merve ya cenazeye gidecek yada bir daha annesini göremeyecek.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Horror Thriller
Süre : 89 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Gökhan Aksu
Senaryo : Gökhan Aksu
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Cihan Gedik
Kurgu :
Sanat Yönetimi : Erkan Hançar
Oyuncular : İpek Erdem, Balamir Emren, Gamze Pelin Gökçe, Batuhan Yar, Nergis Odzak, Yakup Yavru, Murat Ercanlı, Gürkan Arıkboğa Aydan Çakır, Tekin Temel, Asu Nur Demirhan, Gülsüm Arife Üstün, Seher Yalnız.
Yapımcı Firma : Ayhan Ulam Yapım (Ayhan Ulam)
Dağıtımcı Firma : MC Film
Sınıflandırma :
Editör : (2/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır