Haftanın Yeni Filmleri 29.09.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 29.09.2017 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Yunus Ozan Korkut
 

 

Benim Varoş Hikayem
Benim Varoş Hikayem
My Suburban Stories

Her genç erkeğe hapse girmeyi tavsiye eden kuş çalma üstadı Culluk Yusuf. Çorap değiştirir gibi takım elbise değiştiren Pele Dayı. Feminist köy muhtarı, tapılacak kadın Naime. Vurulan fırıncının akıbeti. Dört mevsim janti, bar fedaisi Devran. Yenilmez armada dövüşçü horoz, Elekroşot. Zenginden alıp fakire veren Rokko ve Çetesi. Mafyaya giremeyen Drej Hasan. Mahallenin büyük abisi Cihangir. Adana Ceyhan’ın varoş mahalleleri… Karanlık hikâyelerin, küfrün, yoksulluğun ve imkânsızlığın en yalın ve gerçek hali. Sıcağıyla, bereketli topraklarıyla, kabadayılarıyla, kebabıyla, öfkesiyle, erkekliğiyle nam salmıştır Adana. Herkesin hakkında söyleyecek bir çift lafı olan bir başka şehirdir burası. Bu kez söz sırası varoşlarda. Sıra dışı hikâyeleri, yıkık duvarları ve samimiyetleriyle. Belgeselin tamamı yönetmenin doğup büyüdüğü yer olan Ceyhan’da geçmekte olup, oralı karakterlerin hikâyelerine tanıklık ediyor. Adli vakaları ve şiddetle karışık komedi unsurları içeren olaylarıyla, ülke çapında bir çeşit popüler kültür malzemesi haline evrilen şehrin insanlarına daha geniş bir bakış açısından bakmayı öneriyor. Belgesel; sadece komik hikâyelerini değil birçoğunun tercih etmediği halde hayatın sırtlarına yüklediği yükleri, toplumsal baskıyı, içinde bulundukları sert geleneği anlatan yirmi bir kişi üzerinden varoş bir şehrin sosyokültürel yapısına ışık tutabilmeyi hedefliyor. 

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Comedy Documentary
Süre : 75 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Yunus Ozan Korkut
Senaryo : Yunus Ozan Korkut
Müzik : Bijen Rahimi
Görüntü Yönetimi : Yunus Ozan Korkut
Kurgu : Taylan Balcı
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Yunus Ozan Korkut, Çetin Kaygısızlar, Onur Aksoy, Ömer Öney, Ertuğ İlhan, Orhan Kahraman, Taylan Balcı, Ersun Koray Yıldırım, Mustafa Memişoğlu.
Yapımcı Firma : Kalavara Film, Film İcabı (Orhan Kahraman).
Dağıtımcı Firma : Kurmaca Film
Sınıflandırma :
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır